НОВИНИ

У США Манафорта та Гейтса звинуватили у відмиванні грошей, отриманих в Україні

За даними прокурорів, екс-політтехнолог "Партії регіонів" приховав більше 30 мільйонів доларів доходу.

У США колишнім працівникам передвиборного штабу Дональда Трампа Полу Манафорту та Річарду Гейтсу пред'явили звинувачення в ухиленні від податків на доходи, які вони отримали в Україні. Про це пише Bloomberg.

 

Як зазначається, за даними прокурорів, через офшорні рахунки, контрольовані Манафортом пройшло більше 75 мільйонів доларів. Він, згідно з обвинуваченням, за допомогою Гейтса, "відмив" більше 30 мільйонів доларів доходу, що приховав від Міністерства фінансів США та міністерства юстиції. Гейтс, у свою чергу, приховав близько трьох мільйонів доларів доходу.

 

"Манафорт і Гейтс отримали десятки мільйонів доларів доходу від їх роботи в Україні", – йдеться в обвинуваченнях.

 

Згідно з повідомленням, екс-працівників передвиборчого штабу Трампа звинувачують за кількома пунктами, а саме – у підготовці помилкових податкових декларацій, банківському шахрайстві, змові з метою здійснення банківського шахрайства, а також не розкритті доходів з іноземних джерел.

 

"Дев'ять звинувачень висунуто проти П. Манафорта, 14 – проти Р. Гейтса, решта дев'ять – проти обох чоловіків", – зазнається в повідомленні.

 

Водночас, за даними Reuters, Федеральний суд США, який веде справу Манафорта, не прийняв його пропозиції змінити умови застави в рамках процесу.

 

"Колишній менеджер кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт програв у четвер (22 лютого – Ред.) у суді, намагаючись змінити умови застави", – наголошується в повідомленні.

 

За інформацією агентства, Манафорт пропонував додаткові об'єкти приватної власності в якості застави для зміни умов його досудового утримання, що федеральний суддя назвала "незадовільною" пропозицією. 

 

Як повідомлялося 22 лютого, спецпрокурор США Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії в президентські вибори Сполучених Штатів, висунув нові кримінальні звинувачення щодо Пола Манафорта та Річарда Гейтса, колишніх працівників передвиборного штабу Дональда Трампа. 

 

Нагадаємо, у ФБР вивчають великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича (у 2012-2013 роках). Зокрема, бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з офшорними компаніями Пола Манафорта, що здійснювались в 2012-2013 роках.

 

Згодом у The New York Times повідомили, що 30 жовтня 2017 року екс-керівник кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт прийшов здаватися до Федерального бюро розслідувань США.

 

У жовтні правоохоронні органи США пред'явили йому звинувачення за 12-ма пунктами, такі ж обвинувачення висунили і його діловому партнеру Ріку Гейтсу. Їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, дії як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненаданні звітів у закордонних банківських рахунків. На початку листопада суд у Вашингтоні відмовився звільнити з-під домашнього арешту Манафорта.

 

Як стало відомо 1 грудня, Манафорт уклав угоду зі слідством про звільнення з-під домашнього арешту під заставу $11,7 млн. Згодом, суд США звільнив його з-під домашнього арешту.