За його словами, громадськості представлений проект, де занижені потенційні ризики від такого будівництва.
За словами російського експерта з ядерної енергетики організації «Бєллона» Андрія Ожаровського, на третьому та четвертому енергоблоках планують використовувати технології, котрі ще ніде не були випробувані. Тим паче, що будівлі цих споруд не використовувалися півстоліття.
«Фукусіма» поховала атомну енергетику… І якщо Україна буде першою країною у світі, де побудують нові енергоблоки, то це буде виглядати щонайменше дивно», – цитує Ожаровського кореспондент Тижня.
Водночас фахівці Національного економічного центру зазначають, що розробники проекту не враховували чимало факторів, через які енергоблоки можуть бути пошкоджені. Наприклад, падіння літака. У світі прораховують, що дах енергоблоків повинен витримати вагу 70 т. Натомість розробники врахували лише 50 т.
У випадку аварії розробники проекту стверджують, що радіація не пошириться далі 30-кілометрової зони від енергоблоків. Однак світові експерти зазначають, що викиди поширюють на десятки тисяч кілометрів.
Окрім цього, у проекті не обґрунтована економічна доцільність такого будівництва, а також російська сторона пропонує будівництво за нефіксованою ціною, котра може постійно зростати.
Нагадаємо, мешканці Хмельницького та Острогу виступили категорично проти добудови двох ядерних енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Загалом громадські слухання відбулися у 4 населених пунктах.
10 травня українське ДП НАЕК «Енергоатом» та російське ЗАТ «Атомбудекспорт» підписали контракт про розробку технічного проекту реакторних установок для для 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. Зокрема, «Ощадбанк Росії» обіцяв дати «Енергоатому» $1 млрд кредиту на добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС.
Як свідчать нещодавні опитування Центру Разумкова, 17,6% українців вважають за необхідне будівництво нових енергоблоків АЕС в Україні, 69,1% – проти.