НОВИНИ

Мешканці двох міст Хмельниччини виступили проти добудови енергоблоків на ХАЕС

Мешканці Хмельницького та Острогу виступили категорично проти добудови двох ядерних енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Загалом громадські слухання відбулися у 4 населених пунктах.

Мешканці Хмельницького та Острога виступили проти будівництва нових енергоблоків після розгляду техніко-економічного обґрунтування проекту і оцінки його впливу на навколишнє середовище.

При цьому мешканці ще двох міст області - Нетішина та Славути – висловилися за будівництво. Вони оцінили соціальну складову та економічні вигоди для міст від проекту, а тому підтримали його реалізацію.

За словами координатора енергетичних програм Національного екологічного Центру Артура Денисенка, представлені матеріали містять багато суперечностей і неточностей, а окремі пропозиції не витримують критики.

Приміром, запропонована розробниками реакторна установка не має досвіду експлуатації у світі, і її надійність нічим не підтверджена, зауважує експерт.

«До того ж, НАЕК «Енергоатом» намагається встановити цю установку на будівельні конструкції, які простояли просто неба чверть століття. Інакше як спекулюванням на питанні безпеки це назвати не можна»,- заявив Денисенко.

Разом з тим керівництво Хмельницької АЕС запевняє, що є позитивні висновки відповідних інституцій, які дозволяють це робити.

У розрахунках зазначено, що захисний ковпак реакторів витримує до 6 тонн, наводить інший приклад експерт, але ж це у десять разів менше ваги сучасного пасажирського літака. Наслідків такої аварії не розглянуто. Як, зрештою, не передбачено подальшого поводження з відпрацьованими ядерними відходами, каже представник Центру.

Денисенка зауважує, що будівництво ще не почалося, а його вартість щоразу зростає, нині це 34 мільярди гривень, які планують запозичити у Росії.

Громадське обговорення проекту триватиме до кінця місяця. Свою позицію матимуть змогу висловити жителі ще десятка населених пунктів.

Рамкову угоду про проект з будівництва 3 та 4 енергоблоків на Хмельницькій АЕС підписано близько року тому між Кабміном та урядом Росії.

Як свідчать нещодавні опитування Центру Разумкова, 17,6% українців вважають за необхідне будівництво нових енергоблоків АЕС в Україні, 69,1% - проти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.