НОВИНИ

Більшість українців проти будівництва нових енергоблоків АЕС

17,6% українців вважають за необхідне будівництво нових енергоблоків АЕС в Україні, 69,1% - проти. Про це свідчать опитування Центру Разумкова.

Трохи менше двох третин (62,8%) респондентів висловлюють занепокоєння з приводу продовження терміну роботи діючих енергоблоків АЕС в Україні.

Водночас, навіть аварія на японській АЕС «Фукусіма-1» не схилила громадян до думки закрити українські АЕС (таку думку висловили лише 10% опитаних).

Більшість опитаних вважають українські АЕС досить небезпечними (39,4%) або надзвичайно небезпечними (25,2%). Абсолютно безпечними українські атомні станції назвали лише 1,3% респондентів.

І хоча більшість респондентів (61,1%) вважають за необхідне покращити системи безпеки на українських АЕС, 62,3% впевнені у неспроможності влади забезпечити ефективні заходи з підвищення безпеки АЕС.

Третина опитаних (33,7%) вважають, що подальший розвиток ядерної енергетики може забезпечити більшу енергетичну незалежність України. Протилежної думки дотримуються 40,4% респондентів.

Серед джерел інформації про ядерну безпеку найбільше громадяни довіряють професійним експертам (28,3%), телебаченню (13,8%), зарубіжним та міжнародним організаціям (12,6%), а найменше – уряду (2,1%) та місцевій владі (0,3%).

Дослідження було проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 1 по 5 квітня 2011 року. Було опитано 2009 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Нагадаємо, в Україні планується добудова двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Для цього уряд у найкоротші терміни пообіцяв взяти кредит. Проти цього будівництва виступають українські та російські екологічні організації.

 На даний момент в Україні експлуатуються чотири АЕС - Хмельницька, Запорізька, Рівненська та Південно-Українська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.