Проблема не в кількості партій, а в їхній якості – політолог

9 Лютого 2015, 13:49

Проблема сучасної політичної ситуації в Україні полягає не в тому, чи виникнуть на арені нові партії, а в тому, якою буде їхня якість. Про це повідомив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко у коментарі кореспонденту Тиждень.ua.

"Проблема не в кількості партій, а в їхній якості"  – зауважив експерт, відповідаючи на питання щодо можливості виникнення нових партій найближчим часом.

Політолог зазначив, що партії виникають постійно, кожен рік, починаючи з 1990-х років. Так, на його погляд, пропорційна система у вигляді змішаної свого часу пришвидшила появу нових партій.

"Зараз у нас більше 200 партій, абсолютна більшість із них не мають ніякого впливу. Нема проблеми створити нову партію, питання в тому, чи буде вона впливова, за рахунок чого»,  – зазначив політолог.

Фесенко наголошує на важливості існування справжніх, яскравих лідерів, які здатні об'єднати людей у партію та утримувати її єдність.

"Створити консолідовану потужну партію з одинаків, де кожен із дуже сильними особистими амбіціями та різними інтересами, буде дуже і дуже важко. А ще важче утримати її єдність. Тому я скоріше скептик", – каже політолог.

Одна з проблем, зазначає експерт, це – "психологія одинаків".

"Кожен хоче бути сам лідером. Так звана українська отаманщина. Своєрідний прояв парламентської махновщини. Об'єднатися буде дуже важко", – зауважує він.

Крім того, на думку Фесенка, важливим є пошук джерел фінансування.

"Взагалі інститут партій у світі переживає серйозну кризу. В класичних європейських демократіях дуже важливу роль грає державне фінансування, але з огляду на фінансові кризи, з цим є проблеми. Шукати нові способи і форми фінансування партій, демократизувати цей процес, робити його більш прозорим – доведеться", – прогнозує експерт.