Наразі не йде мова про затримання підозрюваного в незаконному зберіганні зброї звільненого з російського колонії українця Олександра Костенка. Про це у вівторок, 7 серпня, повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган, передає УНІАН
Так, на запитання "Чи затримають його через те, що він фактично переховувався від слідства?", Сарган відповіла: "Наразі мова про затримання не йде".
Як уточнила Сарган, кримінальне провадження щодо Костенка, яке було виділене в окреме від провадження щодо Станіслава Краснова, обвинувальний акт по якому вже в суді, розслідує Святошинське управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві.
Раніше Сарган повідомила, що в Україні розслідування про нібито незаконне зберігання зброї звільненим з російської в’язниці кримським активістом Євромайдану Олександром Костенком триватиме.
Раніше стало відомо, що Костенко перетнув російсько-український кордон з українськими дипломатами та консулами. Зазначається, що кримчанин має бути в Києві вже ввечері 6 серпня.
Нагадаємо, 4 серпня Геращенко повідомила, що Костенко прибув до посольства України в Москві.
Як повідомлялося, 3 серпня український політв’язень Кремля Олександр Костенко вийшов із виправної колонії №5 в російському місті Кірово-Чепецьк. Віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила, що Костенку нададуть тимчасове житло в Києві. Крім того, президент Петро Порошенко телефоном поспілкувався з Олександром Костенком.
У грудні 2016 року Верховний Суд РФ запросив матеріали першої скарги про нерозслідування тортур відносно політв’язня Олександра Костенка.
5 лютого 2015 року Костенка викрали біля дверей власного під'їзду в Сімферополі невідомі люди, які виявилися працівниками ФСБ. Пізніше вони сказали, що це було не викрадення, а затримання. На наступний день оперативники ФСБ змусили його написати явку з повинною з визнанням, що він, перебуваючи в Києві на Майдані, 18 лютого 2014 року нібито кинув в співробітника "Беркуту" камінь. За цим звинуваченням Костенко був засуджений на 4 роки 2 місяці, апеляція врахувала наявність малолітньої дитини та скоротила термін до 3 років 11 місяців, а після касації термін скорочений до 3 років 6 місяців.