Президент звільнив Семочка

14 Квітня 2019, 15:08

Президент України Петро Порошенко під час виступу на НСК «Олімпійський» 14 квітня заявив, що звільнив першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

 

"У п'ятницю першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки генерала Семочка звільнили з посади", – сказав він.

 

Порошенко у неділю прибув на Олімпійський для проведення дебатів з Володимиром Зеленським.

 

Нагадаємо, у березні Національне антикорупційне бюро закрило кримінальне провадження проти Семочка, якому інкримінували незаконне збагачення.

 

Як повідомлялося, 3 жовтня стало відомо, що Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження стосовно першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. 

 

16 жовтня Служба безпеки України у межах розпочатого за заявою журналіста Дениса Бігуса кримінального провадження за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України почала перевірку інформації щодо колишнього співробітника СБ України Сергія Семочка.

 

17 жовтня голова СЗР Єгор Божок повідомив, що в Службі зовнішньої розвідки України проводиться внутрішнє розслідування щодо першого заступника голови СЗР Сергія Семочка. 

 

1 жовтня стало відомо, що перший заступник керівника Служби зовнішньої розвідки та екс-керівник економічної контррозвідки Служб безпеки України Сергій Семочко причетний до припинення закупівлі життєво важливих ліків для діалізу, унаслідок чого померло близько 200 осіб. 

 

У розслідуванні йдеться, що Семочко, під час роботи в контррозвідці, був причетний до того, що держава не могла закупити для аптек ліки для діалізу. Зокрема, як зазначається, закупівлі препаратів були припинені через відмову постачальників платити відкати. Крім того, повідомлялося, що родичі Семочко володіють російським громадянством і бізнесом в окупованому Криму.