НОВИНИ

Заступник глави Служби зовнішньої розвідки втручався в закупівлю ліків для діалізу, унаслідок чого загинули близько 200 осіб – розслідування

Крім того, за інформацією журналістів, Семочку також належать дорогі будинки в Козині й автомобіль Land Cruiser.

Перший заступник керівника Служби зовнішньої розвідки та екс-керівник економічної контррозвідки Служб безпеки України Сергій Семочко причетний до припинення закупівлі життєво важливих ліків для діалізу, унаслідок чого померло близько 200 осіб. Про це заявили журналісти-розслідувачі проекту "Наші гроші".

 

У розслідуванні йдеться, що Семочко, під час роботи в контррозвідці, був причетний до того, що держава не могла закупити для аптек ліки для діалізу. Зокрема, як зазначається, закупівлі препаратів були припинені через відмову постачальників платити відкати.

 

"Одна процедура діалізу коштує 250 грн, до чотирьох процедур на добу, 365 днів у році. Тобто лікування однієї людини на рік коштує понад 300 тис. грн", – йдеться в повідомленні.

 

У розслідуванні наголошується, що два роки тому СБУ втрутилася в процедуру закупівлі.

 

За даними журналістів, під керівництвом Семочко від фармакологічних компаній стали вимагати проводити тендери, однак насправді – у фармокологічного бізнесу лише вимагали відкати за можливість закупити ліки. Натомість, згідно з повідомленням, після того, як ТОВ "Діавата" відмовилося від сірих схем і почало законно завозити ліки, до них приходило до 12 осіб з контррозвідки СБУ. Згідно з повідомленням, поки йшли зазначені процеси, пацієнти залишилися без життєво важливих ліків.

 

Своєю чергою директор департаменту "Діалізна терапія" ТОВ "Діавата" Сергій Христинченко заявив, що "близько 200 осіб не змогли дожити до відновлення поставок".

 

Крім того, у сюжеті "Наші гроші" також показали дорогі будинки в Козині й автомобіль Land Cruiser, які, за інформацією журналістів, належать Сергію Семочко. Журналісти також додали, що родичі Семочко володіють російським громадянством і бізнесом в окупованому Криму.

 

Нагадаємо, 3 серпня 2018 року президент України Петро Порошенко призначив першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка, який раніше був начальником Головного управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.