Президент підписав низку законів, потрібних для отримання кредиту від МВФ

10 Березня 2015, 20:15

Президент Петро Порошенко підписав низку законів, ухвалення яких є однією з умов надання Україні розширеного кредитування з боку Міжнародного валютного фонду. Про це інформує прес-служба глави держави.

Зокрема Порошенко затвердив закон № 217-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", згідно з яким основні фінансові показники країни приведено у відповідність з макроекономічними реаліями.

Також президент підписав закон № 213-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення", згідно з яким тимчасово обмежено розмір пенсій пенсіонерам, що працюють.

Крім цього, глава держави підписав такі закони:

№ 211-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України", згідно з яким звільнено від оподаткування благодійну допомогу вимушеним переселенцям;

№ 212-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" стосовно розширення фінансових повноважень місцевих бюджетів;

№ 214-VIII "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо посадових осіб органів доходів і зборів";

№ 215-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо посадових осіб контролюючих органів";

№ 219-VIII "Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці, покликаний сприяти легалізації зарплат.

Як відомо, вищезазначені закони Верховна Рада ухвалила 2 березня.

Як повідомлялося, засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду з питання виділення Україні кредиту в рамках механізму розширеного фінансування має відбутися 11 березня.

Нагадаємо, 12 лютого Кабінет міністрів затвердив меморандум про співпрацю з ключовим кредитором – Міжнародним валютним фондом строком на 4 роки і з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) з обсягом фінансування 17,5 млрд дол. Нова програма замінить діючу програму «стенд-бай», укладену в квітні 2014 року.

Програма передбачає зміни у фіскальній політиці для стабілізації системи держфінансів, соціальну підтримку населення у період підвищення тарифів на газ і опалення, досягнення бездефіцитного стану НАК «Нафтогаз України» до 2017 року за допомогою комплексу заходів, включаючи поступове підвищення тарифів на газ, і інші заходи для стабілізації макроекономічної ситуації в країні і підвищення інвестиційної привабливості.

Крім того, програма є запорукою отримання Україною загального пакета фінансової допомоги в обсязі близько 40 млрд дол. строком на 4 роки.