НОВИНИ

МВФ може прийняти позитивне для Києва рішення вже 11 березня - Мінфін

За словами Яресько, цього тижня уряд провів низку переговорів з усіма фракціями, які входять до парламентської коаліції, щодо роз'яснення важливості цих законопроектів для найшвидшої стабілізації економіки.

Отримання Україною першого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду, який очікується всередині березня, сприятиме стабілізації економіки країни та, відповідно, зміцненню національної валюти. Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько на брифінгу в середу.

"Минулого тижня уряд подав на розгляд парламенту низку законопроектів. Прийняття цього пакету є попередньою умовою для того, аби вже 11 березня Рада директорів Міжнародного валютного фонду прийняла позитивне рішення для надання Україні нового кредиту в рамках механізму розширеного фінансування. Перший транш ми можемо отримати через кілька днів після рішення МВФ. Цей кредит буде якорем, який дозволить стабілізувати економіку України і, зокрема, ситуацію на валютному ринку", - сказала вона.

За словами Яресько, цього тижня уряд провів низку переговорів з усіма фракціями, які входять до парламентської коаліції, щодо роз'яснення важливості цих законопроектів для найшвидшої стабілізації економіки.

"Ми досягли з фракціями порозуміння. Я абсолютно впевнена, що у вівторок, 3 березня, наші партнери по коаліції приймуть цей надважливий пакет законопроектів", - наголосила міністр.

Нагадаємо, 12 лютого Кабінет міністрів затвердив меморандум про співпрацю з ключовим кредитором – Міжнародним валютним фондом строком на 4 роки і з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) з обсягом фінансування 17,5 млрд дол. Нова програма замінить діючу програму «стенд-бай», укладену в квітні 2014 року.

Програма передбачає зміни у фіскальній політиці для стабілізації системи держфінансів, соціальну підтримку населення у період підвищення тарифів на газ і опалення, досягнення бездефіцитного стану НАК «Нафтогаз України» до 2017 року за допомогою комплексу заходів, включаючи поступове підвищення тарифів на газ, і інші заходи для стабілізації макроекономічної ситуації в країні і підвищення інвестиційної привабливості.

Крім того, програма є запорукою отримання Україною загального пакета фінансової допомоги в обсязі близько 40 млрд дол. строком на 4 роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.