НОВИНИ

МВФ може надати Україні $17,5 млрд. Яценюк хоче більше

Україна попросила у МВФ $25 млрд фінансової допомоги.

Міжнародний валютний фонд і Україна домовилися про розширення програми кредитування країни. Про це заявила глава МВФ Крістін Лагард на прес-конференції.

"Я дуже рада, що вони (переговори по розширенню допомоги) завершилися. Досягнуто попередню угоду з розширення для України (програми кредитування) на 17,5 мільярда долара. Це чотирирічна програма", - сказала Лагард.

Це поки попередня угода, програма підлягає схваленню з боку правління МВФ.

Відповідно до повідомлення МВФ у Twitter, Лагард зазначила, що загальний пакет фіндопомоги Україні з різних джерел на наступні чотири роки становитиме $40 млрд

Тим часом Україна попросила у Міжнародного валютного фонду 4-річну програму співпраці на $25 млрд, повідомив премєр-міністр Арсеній Яценюк.

"У зв’язку з агресією та загостренням ситуації на Сході ми звернулись до МВФ щодо розширення програми допомоги, та 4-річну програму співпраці з Україною, яка становитиме близько $25 млрд, з яких $17,5 млрд для стабілізації фінаносовї ситауції України", - повідомив він.

Також, за словами Яценюка, Україна буде проводити протягом 4 років реформи для відновлення зростання економіки.

"Ми очікуємо, що в 2016 році економіка почне зростати", - додав він.

Як повідомлялось, місія Міжнародного валютного фонду продовжила свою роботу в Україні до 11 лютого.

Як відомо, 30 квітня минулого року МВФ схвалив кредитну програму для України на понад 16,5 мільярда доларів, розраховану на два роки, й на початку травня перерахував перший транш – близько 3,2 мільярда доларів. Другий транш виділили на початку вересня, розглядається питання про об’єднання третього і четвертого траншів кредиту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.