Президент назвав заходи, необхідні для отримання нових кредитів МВФ

11 Лютого 2016, 14:40

Президент Петро Порошенко заявив, що найближчим часом необхідно ухвалити низку законопроектів для продовження співпраці з МВФ та закликав уряд і Верховну Раду вжити заходів до цього. Про це він повідомив під час засідання Ради регіонального розвитку.

«Я хочу сказати нашим ворогам і опонентам – ті, хто сподівався, що програма фінансування і програма нашої співпраці з МВФ припинена – не дочекаєтесь. Навпаки – ми обговорили те, що треба прийняти найближчим часом», – сказав Порошенко.

За його словами, серед необхідних кроків – ухвалення низки законопроектів з так званого безвізового пакету та виконання положень Меморандуму співпраці з МВФ.

«Раджу, щоб уряд і Верховна Рада сконцентрувалися на прискоренні запровадження ефективного корпоративного управління найбільших підприємств України, продовжили реалізацію та імплементацію програми корпоративного управління НАК «Нафтогаз». У перший же пленарний тиждень прохання, щоб ми сконцентрувалися і проголосували законодавство про приватизацію, і закони про безвізовий режим», – наголосив глава держави.

Він висловив сподівання, що до кінця поточного тижня отримає всі законопроекти від уряду і зазначив, що парламент має розглянути їх як невідкладні.

За словами Петра Порошенка, це будуть зміни до закону про призначення антикорупційного прокурора, які повністю погоджені з МВФ і опрацьовані урядом, питання роботи Національного агентства з питань запобігання корупції, питання спецконфіскату.

Як повідомлялося, голова МВФ пригрозила Україні припиненням фінансування у разі загострення політичної кризи та відсутності реформ.

Пізніше, ввечері, Порошенко поговорив із Лагард про перезавантаження уряду та продовження реформ. За інформацією української сторони, під час розмови домовилися підготувати дорожню карту пріоритетних реформ, які нададуть нового імпульсу взаєминам з МВФ.