«Як з’ясувалося, законопроект «Про вищу освіту» містить понад сотню тверджень про міністерство: що воно таке, які має права, як до нього звертатися, як воно має керувати тощо. Це – закон про міністерство! А реформа вищої освіти – це насамперед реформа університетів», – сказав Квіт.
Він вважає, що українські вузи не потрапляють до світових рейтингів через відсутність автономії.
«Керівництво міністерства переймається тільки тим, як посилити «ручне управління», узалежнити ректорів. Проте контрольованість університетів не корелюється з підвищенням якості освітніх послуг. Неавтономні українські університети не можуть вийти на такий рівень, щоб конкурувати у вільному режимі із західними та азіатськими університетами і посідати місця в міжнародних рейтингах», – сказав президент Могилянки.
«Саме на університети треба перекласти відповідальність за якість підготовки фахівців, якість наукових досліджень, але водночас потрібно дати в руки певні інструменти, щоб ВНЗ могли розвиватися, диверсифікувати джерела надходження матеріальних ресурсів та ін. Має бути академічна автономія. У міністерському законопроекті академічна автономія перекреслюється повністю», – сказав Квіт.
Як повідомлялось, «Києво-Могилянська академія» висловила президенту Віктору Януковичу занепокоєння упередженим ставленням до себе з боку керівництва Міністерства освіти, науки, молоді і спорту.
«Це засвідчено і способом, у який Міністерство визначало державне замовлення для НаУКМА у 2011 році, і необґрунтованою, на наш погляд, доганою, що її оголосив президенту НаУКМА Квіту С.М. міністр Табачник Д.В.», – уточнюється в звернені.
У Києво-Могилянській академії вважають «ці та інші рішення політизованими, такими, що готують ґрунт для нав’язування «своєї людини» на посаду президента НаУКМА».
Нагадаємо, раніше «Києво-Могилянська академія» звернулася до Окружного адмінсуду Києва з позовом до Міносвіти щодо розподілу місць держзамовлення на 2011/2012 навчальний рік.