НОВИНИ

Могилянка через суд намагається змусити Табачника не порушувати закон

Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з приводу несправедливого розподілу місць державного замовлення на 2011-2012 навчальний рік. Про це пише у своєму блозі президент НаУКМА Сергій Квіт.

Позивач вважає, що розподіл Міносвіти місць за державним замовленням мав дискримінаційний характер та завдав шкоди інтересам держави. У звязку з цим НаУКМА вимагає зобобов’язати Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України встановити обсяги державного замовлення на підготовку фахівців для Національного університету «Києво-Могилянська академія» за скороченими у 2011 році напрямами підготовки на рівні обсягів 2010 року, а також визначити критерії, порядок та терміни розміщення між вищими навчальними закладами затверджених обсягів державного замовлення на підготовку фахівців, про що видати відповідний підзаконний нормативний акт.

Як пояснює Квіт, важливо, що цей позов має на меті не лише захистити права НаУКМА, але також відстояти громадський (публічний, суспільний) інтерес, який полягає у забезпеченні справедливого, прозорого і професійно обґрунтованого розподілу державного замовлення на підготовку фахівців. У цьому, насамперед, зацікавлені українські вищі навчальні заклади для планування і забезпечення свого розвитку, громадяни України, які платять податки і прагнуть одержати якісні навчальні послуги, а також українська держава, яка зацікавлена в одержанні фахівців високого рівня для народного господарства.

НаУКМА вважає, що теперішнє керівництво Міносвіти розподіляє державне замовлення всупереч державним інтересам, вкрай суб’єктивно, непрозоро і непрофесійно, зокрема не зважаючи на критерій якості освітніх послуг. Така практика використання державних ресурсів зазвичай межує з корупційними діями й відповідно характеризує політику теперішнього міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.

У позові НаУКМА наводить приклади напрямів і спеціальностей, які були найбільш дискриміновані нинішнього року, і які водночас є унікальними або належать до одних з найкращих за якістю підготовки в Україні. Зокрема, йдеться про маґістерську програму з журналістики, для якої державне замовлення було повністю скасовано, бакалаврські програми з права (скорочення державного замовлення відбулося на 50 %, залишилося 15 місць), філософії (скорочення склало 50 %, залишилося 10 місць), економічних наук (скорочення відбулося на 43 %, зокрема фінанси і кредит - 12 місць).

Інтереси Національного університету «Києво-Могилянська академія» у суді представлятимуть адвокати - викладачі й випускники Могилянки. Тут публікуємо повний текст судового позову та інформацію з додатків про присутність НаУКМА в університетських рейтингах. Будемо вчасно інформувати про всі нові обставини справи та перебіг судового процесу.

Як повідомлялось, про непрозорість розподілу держзамовлення також заявляв Комітет виборців України. Зокрема у КВУ наголосили, що керівництво міносвіти маніпулювало з місцями державного замовлення в усному режимі без проведення належних процедур ректорами ВНЗ.

Показово, що про припинення фінансування місць держзамовлення, Києво-Могилянську академію відомство Табачника повідомило після завершення прийому документів від абітурієнтів. Так, магістерських програм позбавили  Могилянську школу журналістики та інші маґістерські програми НаУКМА.

Нагадаємо, раніше Табачник заявив, що скорочення державного замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах буде виправданим, оскільки в 2010 році школи закінчили 340 тис. осіб, а в 2011 році випускників буде тільки 191 тис.

У травні в НаУКМА презентували книгу «Час «дешевого клоуна». Українська освіта: випробування горе-реформами».

Збірка містить документи, інтерв'ю і статті, які висвітлюють ситуацію в українській освіті, що склалася після призначення на посаду міністра освіти і науки Дмитра Табачника.

Ще наприкінці минулого року президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт розкритикував підготовлений Міносвіти проект закону «Про вищу освіту», який зараз знаходиться в парламенті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.