«Я вітаю угоду, що її було досягнуто між президентом Віктором Януковичем та лідерами опозиції за сприяння міністрів закордонних справ Польщі, Німеччини і Франції від імені ЄС, щодо дорожньої карти політичного розв’язання кризи в Україні. Це важливий крок у напрямі уникнення насильства та подальшого кровопролиття, а також досягнення миру, стабільності та відновлення політичного процесу в країні», – заявив Баррозу.
За його словами, ця угода має бути впроваджена без зволікань.
«Міжнародна спільнота зобов’язана та відповідальна за підтримку цього процесу. Європейський Союз продовжить допомагати Києву у цих зусиллях. Також ЄС залишається відданим підтримці політичних і економічних реформ в Україні», – підсумував президент Єврокомісії.
Як відомо, лідери трьох опозиційних фракцій 21 лютого підписали угоду з урегулювання кризи з президентом Віктором Януковичем. За словами опозиціонерів, це було зроблено для того, аби уникнути розколу України та нового кровопролиття.
Після цього Верховна Рада швидко ухвалила низку рішень, які просувала опозиція: повернення до Конституції 2004 року (з подальшим її реформуванням), усунення з посади голови МВС Віталія Захарченка, звільнення від покарання активістів тадопомога від держави постраждалим і сім’ям загиблих учасників акцій протесту.
Крім того, ухвалено закон, за яким можна звільнити з в’язниці екс-прем’єра та лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко.
При цьому вимога протестувальників про негайну відставку Януковича з посади президента не задоволена. Янукович лишезаявив про згоду провести дострокові вибори у грудні.
Люди на Майдані Незалежності освистали лідерів опозиції, які вийшли до них, щоб розповісти про підписання угоди з владою України про врегулювання кризи. Вони вимагають, щоб до 10 години ранку 22 лютого Янукович подав у відставку.