НОВИНИ

Рада звільнила Тимошенко

Верховна Рада ухвалила закон, який дає можливість звільнити від кримінальної відповідальності Юлії Тимошенко. "За" проголосували 310 народних депутатів.

Так, за проголосували 54 депутатів від ПР, 87 від "Батьківщини", 40 - УДАРу, 36 - "Свободи", 32 - КПУ, 61 позафракційний депутат. 

Не голосували 46 регіоналів, по одному депутату від "Батьківщини" та УДАРу, та 6 позафракційних. 

"Юлі -волі!", - скандувала опозиція після голосування.

Зокрема, законопроект "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо імплементації до національного законодавства положень статті 19 Конвенції ООН проти корупції" був поданий у Верховну раду депутатами від "Батьківщини" Андрієм Кожем'якіним і Олександром Турчиновим.

Він передбачає "приведення до міжнародних стандартів" статті 364 та 365 Кримінального кодексу.

Зокрема, як зазначається у пояснювальній записці, законопроектом у статті 364 Кримінального кодексу обов'язкову ознаку злочину, якою є вчинення відповідних дій "з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або інтересах третіх осіб", замінено на "мету одержання неправомірної вигоди".

Документом також виключено зі статті 364 Кримінального кодексу частину третю, якою передбачається відповідальність за дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо вони вчинені працівником правоохоронного органу, з одночасною криміналізацією частини таких діянь новою редакцією статті 365 Кримінального кодексу в межах перевищення влади або службових повноважень.

Відповідно до закону, із Кримінального кодексу виключено статті 365-1 "Перевищення повноважень службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми", 423 "Зловживання військовою службовою особою владою або службовим становищем" та 424 "Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень" тощо.

Відповідні зміни внесено також до Кримінального процесуального кодексу України.

Нагадаємо, 11 жовтня 2011 суд визнав Юлію Тимошенко винною за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення влади та службових повноважень) і її було засуджено до семи років в'язниці із забороною займати державні посади протягом трьох років. Суд також задовольнив цивільний позов НАК «Нафтогаз України», який вимагав від Тимошенко компенсацію збитків, завданих, цій компанії внаслідок підписання угод у січні 2009, в обсязі 1,516 млрд та судових витрат на користь Київського науково-дослідного інституту судових експертиз на загальну суму 10434 гривні. 

З травня 2012 Юлія Тимошенко перебуває під посиленою охороною в Харківській центральній лікарні № 5. 

18 січня 2013 року Генпрокуратура України вручила Тимошенко повідомлення про підозру в її причетності до організації вбивства бізнесмена та народного депутата Євгена Щербаня у 1996. Тимошенко спростувала обвинувачення та назвала їх абсурдними. 21 травня 2013 слідство у справі про вбивство Щербаня було призупинене.

Звільнення Тимошенко було однією з головних вимог ЄС для підписання угоди про асоціацію. Втім, Верховна Рада неодноразово провалювала голосування за законопроекти, котрі давали можливість звільнення Тимошенко або можливості лікування Тимошенко за кордоном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.