НОВИНИ

Рада частково обмежила повноваження Януковича

Верховна Рада ухвалила закон про відновлення дії окремих положень Конституції України 2004 року. «За» проголосували 386 депутатів.

Закон підтримали: Партія регіонів - 140 депутатів, "Батьківщина" - 89, УДАР - 40, Свобода - 35, КПУ - 32, позафракційні - 50. Не голосували 9 регіоналів, 1 позафракційний. Крім того, один депутат від Свободи, утримався від голосування. 

Для прийняття цього закону потрібно більше 300 голосів. Результати голосування депутати зустріли оплесками. Після голосування депутати заспівали гімн України.

«Зараз голосування за закон України про відновлення дії окремих положень конституції України в цілому відновлює редакцію Конституції 2004 року», - сказав перед голосуванням лідер фракції «Батьківщини» Арсеній Яценюк.

Він додав, що це доленосне рішення про скасування дикторських повноважень Януковича.

За його словами, це рішення яке повертає владу українському парламенту, який був обраний народом.

«Ми в цьому законодавчому акті передбачаємо те, що ВР зможе сформувати коаліцію депутатських фракцій у ВР, яка буде формуватися як фракціями, так і окремими депутатами, як було визначено рішенням Конституційного суду у 2010 році. Також за цим законом чітко передбачено, що ВР буде здійснювати свої повноваження до жовтня 2017 року. Також цим законом чітко передбачено, що більше 80 законодавчих актів, які були незаконно прийняті в 2010-2011 року і які наділяли президента надмірними повноваженнями повинні бути скасовано у п’ятиденний термін», - пояснив він.

«Верховна Рада перестане бути підрозділом Адміністрації президента», - сказав Яценюк.

«Це є перший крок до відновлення права і справедливості в Україні. Нам треба ще багато що зробити», - додав він.

Нагадаємо, сьогодні лідери опозиції і Віктор Янукович підписали Угоду про врегулювання кризи в Україні. Повний текст угоди можна прочитати тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.