Президент Freedom House переконаний, що США мали надати Україні летальну зброю

22 Вересня 2014, 16:06

"Немає сумнівів, що президент Барак Обама буде дотримуватися позиції – не надавати летальної зброї. На мою думку, це помилка США. Думаю, що ми повинні надавати засоби, якими українці, Україна може себе захищати", – переконаний Кремер.

Він також висловив надію, що "підтримка в конгресі щодо летальної зброї зможе переконати Білий дім змінити свою думку".

Кремер припускає, що до питання підтримки України в США можуть повернутися не раніше листопада-грудня.

"У нас вибори палати представників і третини сенату в листопаді. І тому в конгресі буде відпустка, вони не будуть проводити засідання до кінця виборів", – сказав він.

Президент Freedom House також висловив думку, що в разі прийняття закону, що передбачає надання Україні $350 млн на військову допомогу, "Барак Обама навряд чи стане ветувати цей закон, мені здається, він його підпише".

У той же час, Кремер зазначив, що таку допомогу потрібно було б надати раніше.

"Якби НАТО, Захід і США показали більше солідарності, військової, з Україною, тоді Владімір Путін, швидше за все, відступив би", – переконаний він.

Кремер додав, що "Путін відчуває слабкість і можливості, але відступає, коли перед ним стоїть подібна зброя".

За словами очільника Freedom House, проблема Заходу в тому, що "ми дуже чітко вказували Путіну, що ми не будемо робити".

"Потрібно було поставити його в ситуацію, щоб він завжди думав, що ми будемо робити. А ми постійно говорили, що ми не будемо надавати летальна зброю", – сказав Девід Кремер і додав, що Захід дуже чітко і зрозуміло пояснював всі обмеження.

У той же час санкції, зазначив Кремер, мають реальний вплив на російську економіку, але цього недостатньо, щоб змінити поведінку Путіна.

Нагадаємо, після саміту НАТО у валійському Ньюпорті президент Петро Порошенко заявив про досягнення домовленостей щодо постачання зброї до України. Згодом радник президента Юрій Луценко повідомив, що досягнута домовленість "про західних військових радників і постачання сучасної зброї із США, Франції, Італії, Польщі, Норвегії". Після цього у Норвегії заперечили таку інформацію.

Згодом Порошенко заявив, що Україна отримала від своїх партнерів озброєння нелетального характеру.