«Канада, так само як і інші демократії, терпляче ставилась до недемократичного режиму президента Януковича. Поточна ж зневага до чесних виборів та нехтування думкою великої кількості міжнародних спостерігачів, які назвали ці вибори недосконалими, є просто неприпустимими», – наголошується у документі.
«Велика група спостерігачів від Канади також підтверджує той факт, що ми хотіли і очікували від Януковича, що він вчинить правильно: виконає свій конституційний обов’язок провести вільні і чесні вибори. Якщо ми дозволимо цим фальсифікаціям досягнути свого, наші зусилля будуть марними», – йдеться у листі.
«Будь ласка, зателефонуйте президенту Януковичу та попросіть його припинити втручатися у виборчий процес…», – наголошує Канадська Група сприяння демократії в Україні.
У листі нагадується, що «Канада надіслала для спостереження за парламентськими виборами в Україні приблизно 500 спостерігачів, чиї доповіді свідчать про серйозні недоліки до і під час процесу голосування, а також вказують, що неспроможність провідних членів опозиції, зокрема Юлії Тимошенко, взяти участь у виборах через їхнє ув’язнення підриває законність цих виборів. Доповіді інших спостерігачів наголошують на аналогічних проблемах».
Також Канадська Група сприяння демократії в Україні звертає увагу прем‘єр-міністра на те, що «коли спостерігачі вже поїхали, фальсифікації стали ще гіршими».
«Відбувається зміна та підміна бюлетенів, підрахунок голосів, відданих за оголошених переможців, анулюється та замінюється даними на користь президентської Партії регіонів на офіційних сайтах. Вже відбувались бійки, застосовувався сльозоточивий газ, а опозиційним кандидатам, їхнім прихильникам та залишкам незалежних ЗМІ погрожували смертю», – йдеться у листі.
Нагадаємо, раніше наглядові місії від Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Європейського парламенту та Парламентської асамблеї Організації Північноатлантичного договору (НАТО) відзначали, що вибори Ради характеризувалися відсутністю рівних умов для учасників, зловживанням адміністративним ресурсом, недостатньо прозорою виборчою кампанією і незбалансованим висвітленням у ЗМІ.
У свою чергу Держдепартамент США вважає, що парламентські вибори не допомогли Україні просунутися в демократичному напрямку.
Польща також відзначала, що вибори Ради не повністю відповідали демократичним стандартам, а Великобританія висловила розчарування українськими парламентськими виборами.
А МЗС України вважає, що оцінки міжнародних спостерігачів на виборах Ради свідчать, що міжнародне співтовариство визнає зміцнення в Україні конкурентної демократії і парламентаризму.