Посол України в Королівстві Бельгія, представник України при ЄС Микола Точицький закликав депутатів Європарламенту зупинити спроби виключити Nord Stream 2 з-під дії положень 3-го Енергетичного пакету ЄС. Про це український дипломат написав у п'ятницю, 8 листопада, у Twitter.
"Закликав захистити верховенство права, енергетичну безпеку Європи та зупинити Nord Stream 2. Намір виключити Nord Stream 2 з З-го Енергетичного пакету порушує законодавство ЄС, солідарність та заохочує Росію відкидати правила, займатися шантажем та порушувати зобов’язання", – йдеться у повідомленні.
Як повідомлялося, у ніч на 8 листопада Німеччина перенесла голосування щодо спрощення умов для "Північного потоку-2".
Раніше німецька правляча коаліція (Християнсько-демократичний союз / Християнсько-соціальний союз в Баварії та Соціал-демократична партія) сформулювали поправку, що могла б скасувати жорсткі директиви Євросоюзу щодо сторонніх трубопроводів у випадку "Північного потоку-2".
Нагадаємо, щоб постачати до Європи газ в обхід України, Росія будує газопроводи "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські послуги з транзиту.
Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають "Північний потік-2" як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу. "Північний потік-2" будують через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії.
29 липня 2019 року джерела Financial Times повідомляли, що відсутність дозволу Данії на прокладення у її територіальних водах газопроводу "Північний потік-2" ставить під загрозу вчасний запуск проекту. Мовляв, данська компанія, яка має узгодити маршрут прокладання газопроводу, затягує ухвалення рішення та не схвалює запропоновані проекти.
На початку вересня корабель Solitaire, що будує газопровід "Північний потік-2", наблизився до морського кордону з Данією. Будівництво могло на цьому етапі зупинитися, оскільки на той момент Данія не дала дозволу на будівництво у своїй економічній зоні.
30 жовтня Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво.