НОВИНИ

Данія дозволила будівництво «Північного потоку-2»

Дазвіл на прокладення газопроводу вже дали Фінляндія, Швеція та Німеччина.

Датське енергетичне агентство видало компанії Nord Stream 2 AG дозвіл на будівництво частини газопроводу «Північний потік-2». Про це йдеться в повідомленні відомства у середу, 30 жовтня.

 

Мова йде про 147-кілометрову ділянку по континентальному шельфу Данії на південний схід від острова Борнхольм в Балтійському морі.

 

Як зазначається, дозвіл видається на підставі Закону про континентальний шельф і відповідно до зобов’язань Данії щодо Конвенції ООН з морського права. Данія зобов’язана дозволити будівництво транзитних трубопроводів з точки зору ресурсів і навколишнього середовища і, за необхідності, визначити маршрут, по якому такі трубопроводи повинні бути прокладені.

 

Нагадаємо, щоб постачати до Європи газ в обхід України, Росія будує газопроводи «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські послуги з транзиту.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають «Північний потік-2» як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу. «Північний потік-2» будують через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Тепер, Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво.

 

7 червня 2019 року комітет з політичних питань і безпеки Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) ухвалив резолюцію щодо енергетичної безпеки в Європі, де згадуються «Північний потік-2» і «Турецький потік».

 

29 липня 2019 року джерела Financial Times повідомляли, що відсутність дозволу Данії на прокладення у її територіальних водах газопроводу «Північний потік-2» ставить під загрозу вчасний запуск проекту. Мовляв, датська компанія, яка має узгодити маршрут прокладання газопроводу, затягує ухвалення рішення та не схвалює запропоновані проекти.

 

На початку вересня корабель Solitaire, що будує газопровід «Північний потік-2», наблизився до морського кордону з Данією. Будівництво могло на цьому етапі зупинитися, оскільки на той момент Данія не дала дозволу на будівництво у своїй економічній зоні. Тоді у російському Газпромі зазначили, що чекають дозволу від Данії «найближчим часом», а будівництво йтиме «за планом».

 

27 вересня на полях сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку міністр закордонних справ України Вадим Пристайко обговорив із головою МЗС Данії Йеппе Кофодом будівництво «Північного потоку-2». За словами Пристайка, вони обидва бачать однакові ризики й виклики.

 

Нагадаємо, зараз російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія ще не уклали. З цього приводу у Брюсселі триває низка переговорів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.