НОВИНИ

Німеччина перенесла голосування щодо спрощення умов для «Північного потоку-2»

Депутати вночі не зібрали кворум.

Праві популісти з партії "Альтернатива для Німеччини" вночі на 8 листопада ініціювали перенесення засідання Бундестагу, на якому повинні були розглядати питання "Північного потоку-2". Про це повідомляє DW із посиланням на dpa

 

На засіданні повинні були прийняти рішення щодо законопроекту з імплементації правок Газової директиви ЄС, що стосуються газопроводів, які йдуть до ЄС із третіх країн, в тому числі, "Північного потоку-2".

 

Перед голосуванням депутати "АдГ" висловили сумніви в наявності кворуму та ініціювали поіменне голосування. Виявилося, що при необхідному кворумі у 355 депутатів, у залі проголосували лише 133.

 

Зазначається, що у цей час (1:46 за місцевим часом) кворуму ніколи не буває. 

 

Як повідомлялося, німецька правляча коаліція (Християнсько-демократичний союз / Християнсько-соціальний союз в Баварії та Соціал-демократична партія) сформулювали поправку, що могла б скасувати жорсткі директиви Євросоюзу щодо сторонніх трубопроводів у випадку "Північного потоку-2". 

 

Нагадаємо, щоб постачати до Європи газ в обхід України, Росія будує газопроводи "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські послуги з транзиту.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають "Північний потік-2" як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу. "Північний потік-2" будують через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії.

 

29 липня 2019 року джерела Financial Times повідомляли, що відсутність дозволу Данії на прокладення у її територіальних водах газопроводу "Північний потік-2" ставить під загрозу вчасний запуск проекту. Мовляв, данська компанія, яка має узгодити маршрут прокладання газопроводу, затягує ухвалення рішення та не схвалює запропоновані проекти.

 

На початку вересня корабель Solitaire, що будує газопровід "Північний потік-2", наблизився до морського кордону з Данією. Будівництво могло на цьому етапі зупинитися, оскільки на той момент Данія не дала дозволу на будівництво у своїй економічній зоні.

 

30 жовтня Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.