На запитання, чи можна вважати арешт Юлії Тимошенко політично вмотивованим чи ні, Родерік Лідделл відповів: «Суд не прийшов до такого висновку. Суд зробив висновок про те, що затримання не відповідало підставам, закладеним у Конвенції (Європейської конвенції з прав людини – ред.) ».
Лідделл підкреслив, що рішення суду стосувалося безпосередньо досудового ув'язнення, а не кримінальної справи, що буде предметом для наступного розгляду. «Те, що було встановлено судом щодо взяття під варту, не відповідало підвалинам, що закладені у Конвенції (щодо захисту прав людини- ред.). Головна причина (для взяття під варту- ред.), яка була встановлена, полягала в неповазі до судді, а це – не причина, яка визначена Конвенцією як підстава для взяття під варту. Так що причина, за якою суд визнав порушення статті 18 (обмеження щодо прав – ред.), полягала в тому, що підстави для взяття під варту не були такими, які є підставами Конвенції. Я сподіваюся, це досить ясно», – сказав Ліддел.
Він також додав, що йому важко спрогнозувати дату розгляду розгляду другої скарги екс-прем'єра, вказавши що «це не те, що може відбутися в найближчі три-чотири місяці». «Важко назвати конкретну дату. Ще не було офіційного контакту з владою. Коли це відбудеться, тоді буде прийнято рішення щодо процедури – будуть чи не будуть проводитися слухання в публічному форматі. За таких обставин це може зайняти рік або більше. Це – стандартний час для цієї процедури », – сказав Лідделл.
Нагадаємо, 30 квітня Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим. Суд одноголосно визнав, що було порушення п. 1.4. 5. ст.5 Європейської конвенції з прав людини та порушення ст.18 Конвенції – про обмеження прав людини.
Читайте також: Рішення Євросуду щодо затримання і арешту Юлії Тимошенко
Європарламентарі вважають, що визнання Європейським судом з прав людини незаконності та політичної вмотивованості арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко дає владі України всі підстави звільнити її. Європейський комісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле очікує від української влади невідкладних дій у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Німецький представник фракції Європейської народної партії у Європарламенті Міхаель Ґалер заявив, що методи української влади, що принижують людську гідність, свідчать про справжній характер політичного переслідування пані Тимошенко.
На думку аналітика брюссельського Центру європейської політики Аманди Пол, у світлі рішення ЄСПЛ Тимошенко є політичним в’язнем.