Правозахисники вимагають розслідування вбивства півсотні прихильників Каддафі

24 Жовтня 2011, 14:38

Як заявив представник правозахисної організації Пітер Букерт, тіла убитих – "ймовірно, прихильників колишнього лідера Лівії Муамара Каддафі" – були знайдені в занедбаному готелі в Сірті. При цьому у деяких загиблих "в той момент, коли їх застрелили, руки були зв'язані за спиною".

"Лівійська влада повинна провести розслідування події та притягнути до відповідальності всіх винних", – вказав Букерт.

Тіла загиблих були виявлені минулої  неділі, коли в Сірті вже стихли бої. Імовірно масове вбивство було скоєно в період між 13 і 19 жовтня, повідомили в Human Rights Watch.

У Перехідній національній раді Лівії поки не коментують факт виявлення тіл жертв масового розстрілу.

Зазначимо, що світова громадськість вимагає від Перехідної ради надати вичерпний звіт про справжні обставини загибелі екс-лідера країни полковника Муаммара Каддафі. За даними ЗМІ, Каддафі був живий, коли його захопили в полон. Зауважимо, що тіло Каддафі та його сина досі не поховані. Вони виставлені у приміщенні старого складу на загальний огляд.

Між тим ще один син поваленого лідера Лівії Саїф аль-Іслам Каддафі виступив з коротким зверненням до своїх прихильників, в якому заявив, що живий, знаходиться на території Лівії і має намір продовжити опір силам повстанців.

За даними суданської газети "Аль-Інтібаха", що посилається на обізнані джерела, син Каддафі перебуває під захистом лідера одного з діючих в суданському Дарфурі сепаратистських угрупувань "Рух за справедливість і рівність" Халіля Ібрагіма.

Зазначається, що він покинув Сірт 27 серпня з групою супроводу на шести броньованих автомобілях.