НОВИНИ

Каддафі був ще живий, коли потрапив у полон

Повалений лівійський лідер Муаммар Каддафі загинув від поранень у голову і живіт. Про це повідомив представник Перехідної національної ради Лівії із посиланням на лікаря, який оглядав тіло Каддафі.

Катарська телекомпанія Al Jazeera продемонструвала кадри, на яких відображено момент відразу після захоплення Каддафі. Повалений диктатор йде в оточенні озброєних прихильників Національної перехідної ради.

Його штовхають і тягнуть, потім його кидають на автомобіль. На плівці видно, що обличчя в поваленого 69-річного лідера країни забруднені кров'ю, а сам він слабкий, хоч і намагається чинити опір людям, які його схопили. Також кадри відобразили, як хтось б'є його пістолетом по голові.

Цей відеозапис є підтвердженням того, що Каддафі був ще живий, коли потрапив у полон до бійців урядових сил.

Повідомляється, що Каддафі здійснював спробу вирватися з його останнього оплоту на світанку після декількох тижнів запеклих боїв. Колону його автомобілів зупинила авіа атака французьких літаків, а згодом представники Перехідної ради знайшли його у дренажних трубах.

Раніше Al Jazeera показала відеозапис, на якому прихильники Перехідної національної ради Лівії тягнуть тіло Муамара Каддафі по вулиці. На цьому записі видно, що Каддафі наполовину голий, з нього зірвали сорочку, і тягнуть по вулиці. 

Тіло Каддафі перевезли до мечеті у Містраті. У Перехідній раді повідомили, що зараз проводять ДНК-аналіз для підтвердження його особи. Швидше за все, його поховають у Містраті у п’ятницю, відповідно до мусульманського звичаю.

Нагадаємо, у світових ЗМІ в четвер з'явилася інформація, що Каддафі потрапив в засідку в районі міста Сиірт, був захоплений у полон, а потім помер від отриманих в бою поранень. Цю інформацію поширили джерела в Перехідної ради, а пізніше її підтвердив голова виконкому ради Махмуд Джібріль.

Подробиці захоплення і загибелі Муамара Каддафі керівництво Перехідної ради обіцяє оприлюднити не пізніше п'ятниці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.