Правозахисні групи закликали Обаму помилувати Сноудена

15 Вересня 2016, 10:43

Правозахисні групи закликають президента США Барака Обаму ще до завершення його каденції в січні помилувати за розголошення державної таємниці колишнього співробітника американської розвідки Едварда Сноудена. Відповідну онлайн-петицію з клопотанням про помилування Сноудена, який живе у вигнанні в Росії, оприлюднили Американський союз громадянських свобод, Amnesty International, Human Rights Watch.

"Існує думка, що дії Сноудена спонукали до безпрецедентних дебатів про належні межі державного нагляду, а також призвели до широкого реформування як у законодавстві, так і в технологіях, які захищають американців і людей по всьому світу", – заявив виконавчий директор Американського союзу громадянських свобод Ентоні Ромеро.

В свою чергу, Сноуден каже, що сам не просив про помилування. Він не вірить, що він може отримати справедливий суд у Сполучених Штатах, оскільки ухвалений 1917 року Акт про шпигунство не дозволяє йому пояснити присяжним причини, що змусили його оприлюднити секретні дані.

"Цей закон часів Першої світової війни не розрізняє тих, хто вільно дає важливу інформацію для журналістів в інтересах супільства, й шпигунів, які продають його чужій владі", – наполягає Сноуден.

У той же час, британські ЗМІ раніше повідомляли, що Сноуден закликав президента США Барака Обаму помилувати його.

Нагадаємо, що колишінй співробітник ЦРУ Едвард Сноуден вже три роки живе в Росії. Як повідомляє агенція AFP, минулого року Білий дім відхилив петицію щодо помилування Сноудена, яку підписали більш ніж 150 тисяч осіб.