НОВИНИ

Сноуден попросив Обаму про помилування

За його словами, "пролити світло на масове стеження було морально необхідним".

Колишній працівник Центрального розвідувального управління (ЦРУ) та Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден, який оприлюднив засекречену інформацію американських спецслужб про масове електронне стеження за мільйонами громадян по всьому світу, закликав президента США Барака Обаму помилувати його. Про це він сказав у коментарі виданню The Guardian.

За його словами, "пролити світло на масове стеження було морально необхідним".

"Якби не ці викриття, якби не ці одкровення, всім було би гірше, - заявив Сноуден британській газеті у відеоінтерв’ю з Москви. - Так, є закони, прописані в книгах, де говориться одне, проте, можливо, саме тому існує і право на помилування (..) як виняток для таких випадків, які можуть здаватися незаконними на папері. Якщо ж подивитися на них з моральної і етичної сторін, подивитися на їхні підсумки, то виявиться, що вони були необхідними". Сноуден також заявив, що він готовий сісти до американської в'язниці.

Нагадаємо, що колишінй співробітник ЦРУ Едвард Сноуден вже три роки живе в Росії. Як повідомляє агенція AFP, минулого року Білий дім відхилив петицію щодо помилування Сноудена, яку підписали більш ніж 150 тисяч осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.