НОВИНИ

Американський експерт: Сноуден міг бути проектом Кремля

Німецькі слідчі не знайшли доказів того, що спецслужби США прослуховували високопосадовців з Берліна, однак російські хакери регулярно атакують західні уряди.

Шпигунський скандал, пов'язаний з Едвардом Сноуденом, був проектом для дискредитації Заходу, спланованим російськими спецслужбами. Про це пише у своєму блозі The XX Committee військовий експерт зі США Джон Шиндлер.

Автор публікації зазначає, що справа Сноудена серйозно вплинула на стосунки США із союзниками, зокрема, найбільше — з Німеччиною. Зокрема, документи, оприлюднені Сноуденом, свідчили про те, що Агенство нацбезпеки Сполучених Штатів (NSA – Ред.) нібито прослуховувало телефони німецьких високопосадовців включно з канцлером Ангелою Меркель.

“Незважаючи на це, ситуація є політично чутливою. У першу чергу, високопоставлені німецькі силовики були стриманими, адже Берлін значно залежить від розвідки NSA з життєво важливих питань, на зразок тероризму. Гірше того, подальше розслідування справи Сноудена показало, що BND, зовнішня розвідка Німеччини, і NSA є близькими партнерами, і BND сама шпигувала за сусідніми державами ЄС, які є доброзичливими до Берліна, як, наприклад, Австрія, Бельгія та Нідерланди”, - пише Шиндлер, зазначивши, що німецький уряд минулого місяця зіткнувся з такою проблемою, як хакерські атаки росіян на Бундестаг, в той час як розслідування щодо прослуховування американськими спецслужбами не отримало суттєвих доказів.

На думку американського експерта, справа Сноудена з самого початку була спланована у Кремлі і про це свідчить декілька ознак.

По-перше, Сноуден викрав близько 1,7 млн секретних документів NSA, і такої кількості він, IT-фахівець а не розвідник, як себе називає, не зміг би перечитати і зрозуміти. Крім того, розслідування встановило, що серед оприлюднених документів були й фальшиві.

Також Шиндлер наголошує, що Сноуден зробив багато заяв, “дивних, суперечливих, і навіть безглуздих” з точки зору людей, які насправді розуміють, як працює NSA і система спецслужб союзників SIGINT. Крім того, сам Сноуден безперешкодно проживає у Росії вже два роки, і не може навіть бути й мови про те, що він не співпрацює з ФСБ.

На думку Шиндлера, “варто задуматися, чи був Ед (Едвард Сноуден — Ред.) завжди просто пішаком, “головою, що говорить”, яку використали, щоб завдати шкоди безпеці Заходу”

“І оскільки ми тепер перебуваємо у Холодній війні з Росією 2.0, про що я попереджав після крадіжки Путіним Криму, це видається чимось більшим, ніж академічне питання”, - наголосив автор статті.

Читайте також: Країни Заходу розширюють повноваження спецслужб: закони, ініціативи та стратегії

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.