«30 березня 2012 року дипломатичні представники України та Комісії Європейського Союзу високого рівня парафували у Брюсселі текст Угоди про асоціацію зі створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Парафування тексту угоди з ЄС – знакова подія у сучасній історії України, яка підтверджує неухильне дотримання курсу нашої держави на європейську інтеграцію», – йдеться у заяві.
Президент України Янукович також не залишився осторонь від привітань, заявивши під час свого виступу на Мюнхенській конференції з безпеки, що «жодна попередня влада не зробила для євроінтеграції більше, ніж теперішня».
Також у заяві зазначається, що «готуючись до роботи в умовах Зони вільної торгівлі, уряд затвердив план заходів щодо адаптації вітчизняного законодавства до законодавства Європейського Союзу». Відтак, кабмін проголосив на поточний рік план з розробки приблизно 70 законів «з метою гармонізації національного економічного законодавства з європейським правовим полем».
Як повідомлялося, Україна і Європейський Союз у п'ятницю, 30 березня, парафували угоду про асоціацію.
Дипломати України і ЄС не один раз підкреслювали, що це суто технічна процедура, яка не має політичної ваги.
За неофіційною інформацією ЗМІ, було підписано тільки на тій частині угоди, де йдеться про політичну асоціацію. Що ж стосується частини про створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, то підписи було поставлено тільки на першій і останній сторінках цього блоку: окремі моменти ще будуть уточнюватися і юридично узгоджуватися впродовж кількох місяців.
Також у неофіційних коментарях дипломати висловлювали побоювання, що в умовах "слабкої інформованості українців" про міжнародні юридичні процедури, провладні ЗМІ можуть представити "парафування" як "підписання", що дасть владі козир на майбутніх виборах. Крім цього, експерти зазначають, що роботу на документом ще не зак інчено. Відтак, говорити про підписання угоди поки зарано.
Читайте також: "Парафування угоди з ЄС: напівзачинено чи напіввідкрито?"