Повторні вибори у проблемних округах призначатиме ЦВК

12 Липня 2013, 14:24

«Від Верховної Ради ми продовжуємо очікувати прийняття закону, який створить підстави для прийняття Комісією відповідного рішення», – тпояснив Охендовський.

Водночас він зауважив, що його ставлення до намірів Верховної Ради призначити повторні вибори і в 11-му і 71-му округах, де обиралися Олександр Домбровський та Павло Балога, яких позбавили депутатських повноважень, не має практичного значення.

«Моє особисте ставлення до цього ніякого практичного значення не має. Для призначення виборів потрібні дві умови: вакантний депутатський мандат у відповідному окрузі та законні підстави. За наявності обох цих умов вибори будуть призначені і проведені», – пояснив голова ЦВК.

Як повідомлялось, Охендовський вважає, що квотний принцип формування Центрвиборчкому себе дискредитував.

6 липня головою Центральної виборчої комісії обрали Михайла Охендовського. За його кандидатуру проголосували 11 членів ЦВК з 14 присутніх. Охендовський призначений у ЦВК в 2007 році за квотою Партії регіонів.

Раніше Верховна Рада звільнила Володимира Шаповала, який обіймав посаду голови ЦВК з 2007 року, у зв'язку з досягненням 65-річного віку. Замість нього членом ЦВК парламент призначив Олександра Копиленка.

Опозиція заявляє, що кадрові зміни проводяться у ЦВК  "для того, аби в будь-який спосіб забезпечити перемогу Януковича на президентських виборах 2015 року".

Читайте також Нові «підрахуї»: влада впевнено здобуває тотальний вплив на ЦВК