НОВИНИ

ВРЮ не побачила порушень у діях суддів ВАСУ, які позбавили мандатів Домбровського та Балогу

Вища рада юстиції відмовилась звільнити за порушення присяги суддів Вищого адміністративного суду України, які позбавили депутатських мандатів позафракційних народних депутатів Павла Балогу та Олександра Домбровського. Відповідне рішення ВРЮ ухвалила на засіданні 4 липня.

Подання лідера парламентської фракції УДАР Віталія Кличка розглядав заступник голови ВРЮ Олександр Удовиченко.

Він сказав, що, вивчивши всі обставини, дійшов висновку, що судді ВАСУ  спиралися на норму українського законодавства та міжнародного права.

Удовиченко підкреслив, що судді не вийшли за межі своїх повноважень, не порушили суддівської присяги, відтак, немає підстав розглядати питання про їх покарання.

Як відомо, 8 лютого Вищий адмінсуд ухвалив рішення позбавити депутатських повноважень двох народних депутатів - позафракційного Домбровського, обраного у Вінницькому окрузі №11 та Павла Балогу, обраного в окрузі №71 на Закарпатті. Цим самим рішенням суд зобов’язав ЦВК провести повторні вибори на цих двох округах. Автором позовів є колишній депутат від опозиції Юрій Кармазін.

11 червня Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав голову Верховної Ради вилучити посвідчення у народних депутатів Домбровського і Балоги.

3 липня голова Верховної ради Володимир Рибак доручив анулювати депутатські картки депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського.

Тоді ж лідер УДАРу Віталій Кличко заявив, що опозиція має намір захистити  Домбровського та Балогу і має намір звертатися до Європейського суду з прав людини. Опозиція вважає, що  підстав позбавляти депутатів мандатів  у ВАСУ не було.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.