Сміт зазначив, що справа екс-прем'єра Юлії Тимошенко важлива, оскільки це частина ширшої проблеми – вибіркового правосуддя.
"Ми вважаємо її становище одним із наслідків дії системи селективного використання права. Але ми стежимо, як судова система обходиться не лише з високопоставленими особами, а й зі звичайними громадянами чи представниками малого бізнесу", – розповів дипломат.
"Ми занепокоєні тим, що чули від багатьох людей у вашій країні. За їхніми словами, йдучи до суду для захисту своїх інтересів, вони не впевнені, що знайдуть там справедливість. Саме тому Сполучене Королівство завжди зосереджувало увагу на необхідності такої інституційної реформи в Україні, в результаті якої незалежна судова система гарантувала б захист прав і свобод людей, а також посилила роль закону в житті громадян", – зауважив Сміт.
Він також додав, що Велику Британію цікавлять заходи в Україні, що спрямовані на боротьбу з корупцією, розвиток незалежного судочинства та шляхи реформування правохоронних органів, зокрема Генеральної прокуратури.
"Остання (Генеральна прокуратура – ред.) також може діяти незалежно й бути гідною довіри людей, а не намагатися представляти дві різні гілки влади, як нині. Здається, що, з одного боку, ГПУ працює нині як виконавчий орган, а із другого – як правохоронний. Але, знову ж таки, це лише частина цілої низки судових реформ; ми сподіваємося, що вони продовжаться і фундаментально вирішать проблему вибіркового судочинства", – переконаний Сміт.
"Гадаю, при правильному підході до цих системних питань можна створити атмосферу, в якій люди, організації та підприємства в Україні будуть набагато успішніші. Знову постає питання створення умов, які допомогли б країні з таким величезним потенціалом реалізувати його в майбутньому", – додав він.
Повний текст інтерв'ю з послом Великої Британії в Україні Саймоном Смітом читайте у новому числі "Українського тижня".