"Ці вибори довели, що ніхто не може протистояти волі народу. Якщо звернутися до сучасної історії Грузії, то ми побачимо, провідна політична сила, яка була при владі, з приходом нової політичної сили зникала, наче її ніколи і не було. Вперше у нашій країні створився європейський прецедент, коли влада іде в опозицію. І це не просто прецедент, це майбутні стандарти. Впевнений, що шлях інтеграції до ЄС ми пройдемо дуже швидко", – заявив Катамадзе.
"Напередодні виборів європейські лідери в один голос говорили: "Ці вибори – тест на зрілість вашої демократії". Думаю, цей час ми пройшли дуже успішно. Також впевнений, що після виборів Грузія продовжить рух вперед", – додав він.
За словами Катамадзе, питання стосовно дострокового припинення повноваження президента Михаіла Саакашвілі має вирішувати народ.
"Чотири роки тому президента Саакашвілі обрав народ. У жовтні наступного року народ знову буде обирати президента – саме народ, а не парламент. Тому вирішувати проводити дострокові президентські вибори чи ні, теж має вирішувати народ. Думаю, що в подальшому зміна влади буде проходити так само мирно і спокійно, як про це заявила уже колишня влада. Етап, коли все вирішувалось через вулицю і суспільне напруження, коли люди не знали, чого чекати далі, ми вже пройшли. Зараз все дуже прогнозовано", – зауважив він.
Грузинський посол також відзначив, що, на його переконання, кримінальна хвиля в грудні не буде поширюватися. "Останніми днями відбулися кримінальні події, яких ми вже давно не чули – пограбували кілька банків тощо. Думаю, що це не симптом і не тенденція. Це синдром перехідного періоду. Коли люди відчули певний вакуум влади і деяку вседозволеність, у деяких людей виникло відчуття, що таким моментом можна скористатися і за ці один-два тижні "спіймати якусь рибку". Але впевнений, що нова влада з цим впорається. Ситуація під контролем, всі на своїх місцях і всі працюють. Правоохоронна система в Грузії доволі стійка і так просто розхитати її не вийде. Люди вже звикли до того, що вони захищені і ні в кого не підніметься рука зруйнувати це. Будь-яка влада спирається в тому числі і на силові структури. Руйнувати досягнення реформ правоохоронної системи було б не правильним", – заявив він.
Нагадаємо, на парламентських виборах у Грузії 1 жовтня перемогла опозиційна коаліція "Грузинська мрія" мільярдера Бідзіни Іванішвілі. Вона здобула майже 55% голосів. "Національний рух" президента Михаіла Саакашвілі набрав 40%. Теперішній глава держави заявив, що його політсила переходить в опозицію.
Читайте також: Експерт: протистояння в Грузії можливе у випадку вимоги відставки Саакашвілі