НОВИНИ

Саакашвілі віддав ключові посади в уряді опозиції

У Грузії опозиційна коаліція "Грузинська мрія", що перемогла на недавніх парламентських виборах, домовилася з лідерами партії президента Міхаіла Саакашвілі про те, що "силовий блок" уряду буде складатися виключно з членів опозиції.

Про комплектування "силового блоку" представники "Грузинської мрії", очолюваної мільярдером Бідзіною Іванішвілі, і члени найближчого оточення Саакашвілі, домовилися досить швидко.

Днем раніше багато експертів висловлювали побоювання, що президент може спробувати залишити за собою право призначати міністрів оборони, внутрішніх справ і генерального прокурора. Тим більше що за чинною конституцією, глава держави має прерогативою в цьому питанні, а нова конституція, яка позбавляє президента цього права, вступає в силу тільки через рік - після чергових президентських виборів.

Вийшовши до журналістів, голова парламенту Давід Бакрадзе заявив, що колишня правляча партія не має наміру провокувати політичну кризу і готова безболісно передати владу новому кабінету міністрів. Більш того, вже в понеділок представники "Грузинської мрії" приїдуть у всі міністерства і будуть брати участь у прийнятті рішень, а повна передача влади (як висловився пан Бакрадзе) відбудеться в третій декаді жовтня, коли новий уряд буде затверджено парламентом.

Нагадаємо, після підрахунку 100% протоколів Опозиційний блок "Грузинська мрія" мільярдера Бідзіна Іванішвілі переміг на виборах за партійними списками із результатом у 54,85% голосів, партія Саакашвілі набрала 40,43%. 

Читайте також: Демократія виграла – Грузія програла

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.