НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: протистояння в Грузії можливе у випадку вимоги відставки Саакашвілі

Хвиля протистояння в Грузії можлива у тому випадку, якщо прихильники опозиції вимагатимуть, щоб президент країни Міхаїл Саакашвілі пішов у відставку. Такі прогнози у коментарі Тиждень.ua висловив журналіст, редактор сайту «Історична правда» Вахтанг Кіпіані.

«Якщо прихильники опозиції вимагатимуть, щоб президент пішов, то звичайно може бути хвиля протистояння. Оскільки опозиція наразі володіє приблизно 55% підтримки, Саакашвілі має 45%. Тому відповідно вони приблизно рівні», – пояснює він.

«Опозиція отримала доволі переконливу перемогу за партійними списками – різниця 14%, але по мажоритарних округах виходить 39% (опозиція – Ред.) на 34% (партія Саакашвілі – Ред.), тобто різниця в парламенті буде не така велика. Тому відповідно у команди Саакашвілі буде можливість нав’язувати свою дискусію і, маючи президентську посаду і доволі активну меншість в парламенті, вона зможе відстоювати зокрема зовнішньополітичні пріоритети», – заявив Кіпіані.

За його словами, у Бідзіна Іванішвілі, який очолює коаліцію «Грузинська мрія», «надзвичайно негомогенна команда».

«Вона складається з різних груп впливу, які категорично по-різному дивляться на фундаментальні речі внутрішньої і зовнішньополітичної орієнтації. В цій команді є щирі «євроатлантисти» і водночас щирі «совки», які хочуть дружби з Росією. Вони були об’єднані тільки метою повалення Саакашвілі. Тому сказати, що вони завтра виступлять за дружбу з Росією, і це буде легко, не можна», – додав Кіпіані.

Окрім цього він зауважив, що офіційний коментар російського МЗС щодо виборів в Грузії досить стриманий.

«Жодної радості, що перемогли їхні прихильники, немає. Звісно, Іванішвілі як популіст використовував частину проросійських настроїв, які є серед старшого покоління Грузії. Але як політик, я припускаю, вчергове обдурить Кремль, як усі проросійські політики на терені колишнього Радянського Союзу, проходячи до влади на проросійських гаслах», – зазначає Кіпіані.

За його словами, перемога команди Іванішвілі вочевидь гальмуватиме реформи в країні.

«Втім, Саакашвілі дуже багато реформ провів на рівні конституційних законів, наприклад, низькі податки, референдум про вступ до НАТО тощо, які Іванішвілі не може скасувати», – додав журналіст.

Нагадаємо, за останніми даними, за підрахунком 98,81% виборчих дільниць, виборчий блок "Бідзіна Іванішвілі - Грузинська мрія" набрав на парламентських виборах в Грузії, які відбулися 1 жовтня, 54,94% голосів виборців. Партія "Єдиний національний рух", лідером якої є Міхаїл Саакашвілі, отримала 40,33% голосів. 

Як відомо, Саакашвілі 2 жовтня у спеціальному зверненні заявив, що його партія вирішила перейти в опозицію.

Читайте також: Демократія виграла – Грузія програла

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.