Посол Угорщини в Україні залишив посаду

7 Листопада 2018, 19:35

Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень 3 листопада офіційно завершив свою дипломатичну службу в Києві. Про це в середу, 7 листопада, повідомляє Товариства української культури в Угорщині.

 

 

"3 листопада 2018 року Надзвичайний та Повноважний посол Угорщини в Україні, Др. Ерно Кешкень завершив свою дипломатичну службу у Києві", – йдеться і повідомленні.

 

Як повідомлялося, 15 жовтня МЗС Угорщини підтвердило зміну назву посади уповноваженого по Закарпаттю, яка викликала жорсткий протест з боку офіційного Києва. Своєю чергою, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт розгляне питання щодо зміни назви посади "уповноваженого міністра по Закарпаттю", однак не планує змінювати його обов'язки. 

 

29 жовтня Угорщина офіційно змінила назву посади "уповноваженого міністра по Закарпаттю". Тепер посада називається "уповноважений міністра, відповідальний за розвиток співпраці Сабольч-Сатмар-Березької області та Закарпатської області, а також координацію програми розвитку дитячих навчальних закладів Карпатського регіону".

 

Нагадаємо, 4 жовтня Україна повідомила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що оголосила угорського консула Дьорда Ваша в Береговому персоною нон-грата. Своєю чергою Сійярто заявив, що Угорщина висилає українського консула. Зокрема, він викликав українського посла  у Будапешті і повідомив, що у консула є 72 години, щоб залишити Угорщину в якості пропорційної відповіді. 5 жовтня стало відомо, що Міністерство закордонних справ Угорщини висилає з посольства України в Будапешті українського дипломата Дмитра Керечанина.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.