НОВИНИ

Стало відоме ім'я угорського консула, якого висилає Україна

Це – один з рядових, молодших за рангом консульських працівників.

Міністерство закордонних справ висилає з України угорського консула з міста Берегове на ім’я Дьордь Ваш. Про це на умовах анонімності повідомив угорський дипломат, передає "Європейська правда".

 

Зазначається, що Ваш брав участь у церемонії видачі громадяням України угорського паспорта в консульстві в Береговому. Зокрема, його можна помітити на на скандальному відео з келихом шампанського в руках.

 

 

За словами джерела, це – один з рядових, молодших за рангом консульських працівників. 

 

Наголошується, що всього в угорському диппредставництві в Береговому акредитовано сім консулів, включаючи керівника консульської установи.

 

Однак на відео основні етапи церемонії проводить не висланий консул, а жінка, особа якої наразі невідома. Зокрема, саме вона проводила "інструктаж" українців про те, щоб приховувати від української влади отримання другого громадянства.

 

Водночас джерело утримався від припущення щодо того, чому МЗС України вирішило вислати  саме Дьордя Ваша. У свою чергу, є висока ймовірність, що жінка з відео не акредитована в Україні та, можливо, прибула до Берегового з Будапешта спеціально для проведення церемонії приведення до присяги на вірність Угорщини.

 

Раніше Сійярто заявив, що Угорщина висилає українського консула.  Зокрема, він викликав українського посла  у Будапешті і повідомив, що у консула є 72 години, щоб залишити Угорщину в якості пропорційної відповіді.

 

Нагадаємо, 4 жовтня Україна повідомила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що оголосила угорського консула в Береговому персоною нон-грата.

 

Як повідомлялося, 26 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Угорщина повинна відкликати свого консула з Берегового Закарпатської області, інакше його вишле українська сторона.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.