«Останніми тижнями ми чули прогнози про крах економіки, про дефолт, я був дуже вражений тим, що в українському уряді швидко зрозуміли, що це багато в чому неправильні прогнози», – сказав Томбінський.
За його словами, причини таких прогнозів полягають у побоюванні людей, що їх озвучують, успішності асоціації і краху «чорних сценаріїв, як для України, так і ЄС».
Томбінський наголосив, що сам по собі шлях асоціації з ЄС несе багато викликів, але й вирішує багато проблем.
«Асоціація – це не тільки вільна торгівля. Це ще й розвиток ділового клімату. Якщо він буде неприйнятний для українців, українського бізнесу, він не буде цікавий для інших інвесторів. Зона вільної торгівлі може дати вихід і вирішення багатьох проблем», – наголосив Томбінський.
Водночас, за словами посла, на цьому шляху Україна повинна проводити реформи у бізнес-середовищі, щоб європейські компанії заходили на український ринок з інвестиціями. Це стосується забезпечення прав бізнесменів на законодавчому рівні, розбудови належної інфраструктури і створення належного ділового середовища.
Томбінський також відзначив, що український успіх на Вільнюському саміті «Східного партнерства» має стати результатом об’єднання усіх сил у країні заради досягнення цієї мети.
Як повідомлялось, нещодавно російське державне телебачення підхопило апокаліптичні прогнози влади РФ щодо перспектив України після підписання угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема, телеканал "Росія" у випуску новин передбачив економічний крах України після підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Телеведучий Дмітрій Кісєльов представив сюжет так: "Україна нагадує лайнер, який зірвався у штопор" і назвав політику Віктора Януковича "неомазепізмом".
20 вересня Держдума РФ, розглянула проект заяви, в якій йдеться, що Євросоюз "викручує руки" Україні та примушує її відмовитися від частини суверенітету й перевести торговельно-економічні зв'язки під контроль Брюсселя.
Під час розгляду документів депутати, серед іншого, звинувачували Україну у порушенні православно-слов’янського братерства, пропонували влаштувати санітарну перевірку українських заробітчан і продуктів, а також вжити низку конкретних заходів для недопущення зближення України з ЄС.
Нагадаємо, Європейський парламент 12 вересня схвалив резолюцію, в якій називає неприйнятним тиск Росії на країни Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Крім цього, висловлюється підтримка підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.
Останнім часом Росія тисне на країни пострадянського простору, намагаючись завадити їх зближенню з ЄС. Зокрема, на думку експертів, під тиском Росії до Митного союзу вирішила приєднатися Вірменія.