Посли країн "Великої сімки" під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком підтримали ідею створення робочої групи за участю представників громадянського суспільства для напрацювання законодавчих поправок в закон щодо електронного декларування. Про це йдеться у заяві послів, яку оприлюднила прес-служба посольства Італії в Україні.
"Вони були натхнені обіцянкою президента Порошенка про скликання робочої групи за участю громадянського суспільства для розгляду останніх законодавчих поправок", – наголошується в заяві.
Згідно з повідомленням посольства, під час зустрічі з президентом України посли країн G7 висловили вдячність за прогрес, досягнутий українською владою в стабілізації і реформуванні економіки та здійсненні інституційних реформ, незважаючи на триваючий збройний конфлікт на сході України.
Посли також підтримали зусилля в процесі реформування країни, наголосивши на необхідності консолідації поліпшень в бізнес-середовищі, що сприяють залученню іноземних і вітчизняних інвестицій.
"Посли обговорили з президентом Порошенком низку нагальних питань, які викликають занепокоєння, в тому числі пов'язаних із програмою реформ і боротьбою з корупцією, зокрема, такі як розширення електронних декларацій для представників громадянського суспільства", – йдеться у повідомленні.
Посли підкреслили потребу України в інституційній стабільності як передумові для подальшого реформування. Вони також пообіцяли підтримку Києву на шляху реформ, відповідальність за які перебуває повністю в руках України.
Нагадаємо, 27 березня Президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону про е-декларування. Того ж дня він провів зустріч з громадськими активістами і пояснив, що підпише закон через потребу врахування інтересів сотень тисяч військовослужбовців, які зараз захищають Україну від російської агресії. Крім того, сторони домовилися створити робочу групу за участі представників громадських організацій, народних депутатів та представників Адміністрації президента з метою опрацювання узгоджених змін до цього закону.
Як повідомлялося, у посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. Такої ж думки посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. Єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан закликав переглянути прийняті зміни. Крім того, в МЗС Німеччини висловили сподівання, що Україна найближчим часом внесе зміни до закону про електронне декларування в частині, що стосується громадських діячів.