Президент Петро Порошенко зустрівся з президентом Реджепом Тайїпом Ердоганом під час свого візиту до Стамбула. Про це повідомляє прес-служба турецького президента.
"Президент Реджеп Тайїп Ердоган зустрівся з президентом Петром Порошенком у Вахдеттіні в Стамбулі", – йдеться у повідомленні.
Також про зустріч розповів Порошенко на своїй сторінці у соцмережі.
Нагадаємо, українська делегація прибула до Стамбула для отримання Томосу про автокефалію Православної церкви України.
Як повідомлялося, текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня. В Україні томос продемонструють на Різдво 7 січня під час літургії у Софійському соборі за участю президента Петра Порошенка і митрополита Київського і всієї України Епіфанія.
Нагадаємо, голова Верховної Ради України Андрій Парубій разом з делегацією на чолі з президентом Петром Порошенком 5-6 січня здійснить робочий візит до Туреччини. Учасники делегації візьмуть участь у церемонії підписання томосу вселенським патріархом Варфоломієм та у молитві у Патріаршому храмі Св.Георгія.
15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин. через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.
Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту – Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.
20 грудня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Парубій уже підписав цей закон. 22 грудня документ підписав і президент України Петро Порошенко.
"Ми обговорили шляхи зміцнення стратегічного партнерства, посилення координації взаємодії на міжнародній арені, перспективи укладення двосторонньої угоди про зону вільної торгівлі. Дякую за співробітництво Турецької Республіки у схваленій в грудні 2018 року резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо засудження мілітаризації російською стороною Криму та Азову", – написав Порошенко. Під час переговорів сторони також обговорили питання звільнення незаконно ув'язнених українських громадян з російських в’язниць, а також забезпечення прав громадян України, в тому числі кримських татар, на території Криму в умовах російської окупації.