Порошенко ветував мораторій на банкрутство Чорноморнафтогазу до 2019 року

26 Червня 2017, 19:24

Президент Петро Порошенко ветував закон, який передбачає мораторій на банкрутство державної акціонерної компанії "Чорноморнафтогаз" (100% належить компанії "Нафтогаз України") до 1 січня 2019 року. Про це свідчать дані на сторінці законопроекту на сайті Верховної Ради.

Згідно з документом, Державна служба геології та надр буде зобов'язана продовжувати терміни дії спеціальних дозволів на користування надрами Чорноморнафтогазу на ділянки, розташовані на непідконтрольній Україні території Кримського півострова і континентального шельфу.

До другого читання комітет Ради з питань паливно-енергетичного комплексу пропонував ввести мораторій до того моменту, поки не відбудеться повернення Кримського півострова під українську юрисдикцію, але ця правка не була підтверджена в залі.

Пропозиції Порошенка до ветованого закону наразі відсутні.

Нагадаємо, 17 березня 2014 року влада анексованого Росією Криму "націоналізувала" майно Чорноморнафтогазу на території півострова і в межах континентального шельфу. Компанія зберегла юридичний статус на контрольованій Україною території та протягом 2014-2015 років займалася роботою з відновлення документів на право власності на втрачені в результаті анексії Криму активи.

У цей час Чорноморнафтогаз, зареєстрований у Києві, вживає заходів для налагодження господарської діяльності, займається відновленням втрачених документів і формуванням доказової бази для міжнародних судів проти РФ. Балансова вартість втрачених активів товариства становить 14,9 млрд гривень.

У жовтні 2016 року компанія "Нафтогаз" і шість її дочірніх компаній – Чорноморнафтогаз, Укртрансгаз, Лікво, Укргазвидобування, Укртранснафта і Газ України – ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати збитки, завдані незаконним захопленням нею активів групи в Криму, які Нафтогаз попередньо оцінив в 2,6 млрд доларів.