«Документи, які я підпишу сьогодні не лише політичного чи економічного характеру. Документи, які ми підпишемо сьогодні – це символ віри і незламної волі», – зазначив президент.
Порошенко наголосив, що підписує угоду про асоціацію ручкою, на якій написано 28 листопада 2013, Вільнюс. «Тому що історичні моменти невідворотні», – зазначив він.
«Вся Україна, включно з Кримом, нині стає частиною угоди про асоціацію і ЄС», – заявив він.
За словами президента, успіх свободи і демократії залежатиме від можливостей України, Грузії та Молдови добре імплементувати необхідні реформи
«Україна бере на себе величезне зобов’язання щодо реформ, але це документ спільної відповідальності, та власності, тому в межах політичної асоціації, ми очікуємо, що Європа докладе зусиль, щоб зберегти наш суверенний вибір, незалежність та територіальну недоторканість», – зазначив президент
«Протягом останніх місяців Україна заплатила найдорожчу можливу ціну для здійснення своїх європейських мрій. Вона має бути вартою чогось. Наприклад, нарешті отримати заяву про те, що вона є частиною ЄС. Як тільки вона буде готовою, вона буде там», – наголосив президент.
Як повідомлялось, Грузія і Молдова підписали у Брюсселі угоду про асоціацію з Європейським союзом.
Нагадаємо, Україна і Європейський Союз планували підписати Угоду про асоціацію ще під час саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі 29 листопада 2013 року. Втім, за тиждень до саміту уряд Миколи Азарова призупинив процес євроінтеграції. Таке рішення спричинило масові протести, які почалися у Києві, а згодом поширилися по всій Україні.
У лютому цього року, після розстрілу протестувальників у центрі Києва, колишній президент Віктор Янукович втік з України, у Раді затвердили новий склад Кабінету міністрів, який проголосив відновлення курсу на євроінтеграцію.
А вже 21 березня прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у Брюсселі від імені України підписав політичну частину угоди про асоціацію з ЄС.