НОВИНИ

Україна підписала політичну частину асоціації з ЄС

21 березня у Брюсселі Україна підписала політичну частину Угоди про асоціацію з Європейським союзом. Про це повідомив в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця у своєму Твітері.

З української сторони угоду підписав прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. З боку ЄС перші підписи поставили президент Ради ЄС Херман Ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу. Підписання державами-членами ЄС відкрила Бельгія, а останньою країною, яка поставила підпис, стала Великобританія.

Водночас, як раніше заявляв Яценюк, економічну частину Угоди підпишуть після проведення президентських виборів в Україні.

Між тим, 20 березня комітет Європарламенту із міжнародної торгівлі схвалив угоду, якою відкриває шлях для безмитного експорту із України до ЄС, починаючи з кінця квітня. 

Пропозиція ЄС триватиме до 1-го листопада, після чого обидві сторони сподіваються, що повна угода про вільну торгівлю, прийнята відповідно до Угоди про асоціацію і після президентських виборів в Україні, вже почне діяти.

Україна не повинна забезпечувати додатковий доступ до експорту товарів  ЄС в Україну в обмін на цю домовленість поки обидві сторони не підпишуть угоду про вільну торгівлю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.