Порошенко ініціював перевірку на поліграфі керівництва Укроборонпрому

2 Квітня 2019, 19:21

Президент Петро Порошенко закликав уряд забезпечити організацію досліджень на поліграфі всього керівного складу державного концерну «Укроборонпром». Про це він заявив під час наради з секретарем Ради національної безпеки і оборони України Олександром Турчиновим та заступником секретаря РНБО Сергієм Кривоносом.

 

 

«Ми звертаємося до уряду з проханням забезпечити організацію досліджень на поліграфі всього керівного складу Державного концерну «Укроборонпром». Окремо підготуйте списки тих, хто має пройти дослідження. Прошу включити туди і керівників державних підприємств оборонно-промислового комплексу – і керівників підприємств, і тих, хто відповідає за фінансову діяльність», – наголосив Порошенко.

 

Так, він прийняв доповідь Кривоноса щодо пропозицій по перевірці Укроборонпрому та реформуванню оборонного сектора.

 

«У випадку виявлення підстав, прошу передати відповідні результати досліджень поліграфа або контррозвідці Служби безпеки Україна, або у правоохоронні органи. Якщо будуть виявленні ті чи інші обставини скоєння злочину», – підкреслив президент.

 

За його словами, на підставі рекомендацій Кривоноса звернеться до уряду щодо негайного фінансування міжнародного аудиту держконцерну. Він додав, що рішення має бути прийнято вже в квітні.

 

Також Порошенко відзначив, що окремо мають бути проведені перевірки Державною аудиторською службою та доручив доповісти йому про строки початку перевірки. Він заявив, що перевірку діяльності Укроборонпрому має провести Рахункова палата України.

 

«Він доручив секретарю РНБО Олександру Турчинову взяти на контроль це питання та доповісти йому про результати перевірки. Петро Порошенко наголосив на необхідності долучити до перевірки і громадські організації і проінформувати представників громадськості про підсумки цих перевірок», – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, президент також підкреслив важливість прискорення розгляду у Верховній Раді законопроекту щодо змін до законодавства про державне оборонне замовлення. На його думку, відповідна інформація має бути розкрита. Він додав, що провів консультації з нашими міжнародними партнерами і вони повністю підтримують ці кроки.

 

«Щодо питання Наглядової ради «Укроборонпрому» глава держави підтримав пропозицію залучити туди представників наших стратегічних партнерів для забезпечення ефективності і прозорості її функціонування», – зазначається в повідомленні.

 

Своє чергою, Турчинов доповів, що більшість підприємств оборонної промисловості працюють в штатному режимі і достатньо ефективно, зокрема над виконанням ракетної програми, затвердженої рішенням РНБО.

 

«Найближчим часом планується випробування нових потужних ракетних комплексів і, враховуючи дуже важливе значення їх для зміцнення оборони нашої країни, ми звертаємось з пропозицією вам особисто взяти участь у фінальному етапі випробувань», – повідомив він.

 

Нагадаємо, журналісти програми «Наші гроші» оприлюднили інформацію про те, що особи з оточення президента нібито заробляли на поставках російських запчастин до військової техніки. За інформацією, син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор начебто був учасником мільйонних схем з розкрадання коштів в ОПК, зокрема, разом з іншими особами за контрабандними схемами постачав в Україну з РФ запчастини до військової техніки. Журналісти вважають, що українські підприємства ОПК у декілька разів переплачували за запчастини.

 

Президент України Петро Порошенко 26 лютого підтримав відсторонення Олега Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) на час проведення розслідування. 4 березня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського, фігуранта журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі.

 

26 лютого близько 200 активістів "Національного корпусу" приїхали в Козин Київської області до будинку Ігоря Гладковського – сина першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського. Обидва є фігурантами журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі. 27 лютого понад 50 активістів прийшло під будівлю державного концерну "Укроборонпром", протестуючі через розкрадання коштів в оборонній сфері.

 

27 лютого генеральний директор ДК "Укроборонпром" Павло Букін відсторонив від посад директора державного підприємства "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова" Олексія Бабіча і директора ДП "Ізюмський приладобудівний завод" Сергія Філоненка відсторонили від посад. 4 березня детективи Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали трьох колишніх посадовців, чинного і колишнього директорів держпідприємства ДГЗП "Спецтехноекспорт", яке входить до складу державного концерну "Укроборонпром", за підозрою в розтраті 2,225 млн дол. США. 6 березня Солом'янський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту із альтернативою застави директору державного підприємства "Спецтехноекспорт" Владиславу Бельбасу. Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжні заходи колишньому директору та ще трьом колишнім службовцям підприємства "Спецтехноекспорт", причетним до розтрати 55,5 млн гривень державного підприємства. 

 

4 березня журналісти програми "Наші гроші" оприлюднили нову частину розслідування щодо розкрадання в оборонній сфері, у якому йдеться про те, що директор державного концерну "Укроборонпром" Павло Букін і вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський причетні до корупційних схем щодо ремонту літаків за міжнародним контрактом. Своєю чергою, Букін заперечив причетність до корупційних схем щодо ремонту літаків за міжнародним контрактом та запевнив, що деталі не закуповувалися по завищеній ціні. Натомість 5 березня Національне антикорупційне бюро України зареєструвало ще одне кримінальне провадження щодо інформації, викладеної в новому журналістському розслідування про факти корупції в державному концерні "Укроборонпром".

 

7 березня Національне антикорупційне бюро України прийшло з обшуками до колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського та його сина Ігоря, до Андрія Рогози, Віталія Жукова та інших осіб, які є фігурантами журналістського розслідування щодо розкрадань в державному концерні "Укроборонпром".

 

11 березня журналісти програми "Наші гроші" оприлюднили фінальну частину розслідування щодо розкрадання в державному концерні "Укроборонпром", у якій йдеться про те, що майже всі слідчі органи були проінформовані про корупцію в оборонній сфері, однак за хабарі закривали справи. Своєю чергою, 12 березня перший заступник директора ДБР Ольга Варченко повідомила, що Державного бюро розслідувань розпочало досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами журналістів, у яких йдеться про те, що службові особи правоохоронних органів за хабар закривали справи щодо корупції в оборонній сфері. 12 березня директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що Національне антикорупційне бюро України здійснює службове розслідування за фактами можливих неправомірних дій працівників бюро, пов’язаних з фігурантами сюжету програми «Бігус.інфо». Директор НАБУ підкреслив, що Євген Шевченко, який нібито був посередником між фігурантами розслідування та представниками бюро, не є співробітником Антикорупційного бюро.

 

12 березня Ситник заявив, що НАБУ здійснює службове розслідування за фактами можливих неправомірних дій працівників бюро, пов’язаних з фігурантами сюжету програми «Бігус.інфо». Своєю чергою, 13 березня керівник САП Назар Холодницький заявив, що Національне антикорупційне бюро України незаконно приховало від САП матеріали розслідування про розкрадання в державному концерні "Укроборонпром".

 

14 березня НАБУ відсторонило на час проведення службового розслідування двох детективів, згаданих у журналістському розслідуванні BIHUS.info.

 

16 березня президент Петро Порошенко увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, що передбачає аудит Укроборонпрому.