Польща вважає, що вибори в Україні демократичні частково

29 Жовтня 2012, 21:35

"Процес виборів був пов'язаний з різними видами порушень, зокрема, використанням адміністративного тиску, відсутністю прозорості фінансування політичних партій і обмеженням доступу до ЗМІ для опозиційних і незалежних кандидатів", – відзначили у Польщі.

"Таким чином, виборчий процес не повністю відповідав демократичним стандартам", – сказано в ньому.

При цьому МЗС Польщі вважає, що українцям була надана можливість голосувати за різні політичні партії.

Польща сподівається, що українська влада продовжать проведення необхідних реформ, включаючи реформу системи правосуддя та дотримання прав людини та основних свобод для наближення України до європейських стандартів.

Як раніше повідомлялося, українське Міністерство закордонних справ заявило, що більшість міжнародних спостерігачів позитивно оцінили процес голосування та підрахунку голосів на виборах до Верховної Ради.

Як повідомлялось, спостерігачі від ОБСЄ в  попередньому звіті вказали  на зловживання адмінресурсом на парламентських  виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку. 

Спостерігачі ПАРЄ відзначили «олігархізацію» виборчого процесу, спостерігачів від Європарламенту виявили стурбованість відсутністю прозорості фінансування політичних партій в Україні. 

Місія спостерігачів  Канади заявила, що парламентські вибори в Україні не повністю відповідають міжнародним стандартам. 

Представники місії європейської мережі організацій зі спостереження за виборами ENEMO заявили, що парламентські вибори в Україні були конкурентоспроможними, але відзначені низкою адміністративних порушень, підкупом виборців і тиском на журналістів. 

Спостерігачі від СНД та ГУАМ не побачили суттєвих порушень.

Прем'єр-міністр Микола Азаров в моменти оголошення екзит-полів запевнив, що міжнародні спостерігачі не мають претензій до українських виборів.