Про це заявляють джерела, близькі до переговорної команди, пише Сергій Сидоренко у статті "Киев готов объявить" для газети "Коммерсант-Украина".
"Перший варіант – вступ України в ЄвразЕС, другий – денонсація Україною членства в Європейському енергетичному співтоваристві", – розповів співрозмовник.
Вихід України з енергосообщества спричинить за собою розрив Угоди про асоціацію з ЄС або глибокий перегляд тексту цього документа, зазначає видання.
Так, розділ угоди, що стосується енергетичної співпраці Києва та Брюсселя, був узгоджений європейською стороною в нинішній редакції лише за умови імплементації Україною своїх зобов'язань в рамках спільноти. Зокрема, Київ повинен забезпечити вільний доступ до своєї транзитної системи і відокремити видобувні компанії від компаній-постачальників.
Вступ же в ЄвразЕС – торгово-політичну організацію, в якій Україна вже зараз має статус спостерігача – не тягне негайних негативних наслідків у взаєминах з ЄС, оскільки країни-учасниці ЄвразЕС не мають зобов'язань щодо приєднання до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану.
Однак цей крок може завдати значної шкоди рейтингу Віктора Януковича і Партії регіонів.
На сьогодні Київ відмовився від обох варіантів, запропонованих Москвою.
Раніше ще однією загрозою підписання Угоди про асоціацію вважалася можливість приєднання України до Митного союзу, але сьогодні це малоймовірно, визнають представники об'єднання.
"Українське керівництво офіційно ухиляється поки від проведення будь-яких переговорів щодо участі в наших інтеграційних процесах", – заявив учора на конференції в Києві секретар комісії Митного союзу Сергій Глазьєв, висловивши невдоволення щодо того, що Україні не консультується з партнерами по СНД щодо своїх переговорів з ЄС.
Нагадаємо, днями прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна буде домовлятися з Росією стосовно питання ціни на газ виключно виходячи зі своїх інтересів.
Як повідомлялося, проект міждержавної українсько-російської "газової" угоди передбачає створення на базі української газотранспортної системи двох спільних з Газпромом підприємства у пропорції 50 на 50.