Поліція склала 192 адмінпротоколи за порушення карантинних заходів – Фацевич

7 Квітня 2020, 10:31

Співробітники Національної поліції склали 192 адміністративних протоколи за порушення карантинних заходів, повідомив заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич.

 

За словами Фацевича у зв'язку з посиленням карантинних заходів в Україні до охорони громадського порядку залучено 22 000 правоохоронців.

 

"Це піші та автомобільні наряди, це несення служби на перевірочних пунктах, охорона лікувальних закладів і місць обсервації. Поліцейські продовжують проводити превентивну роботу і роз'яснюють громадянам норми постанови Кабінету Міністрів України про нові обмежувальні заходи на період карантину. Водночас сьогодні складено 192 адміністративних протоколи за порушення карантину", – зазначив Фацевич.

 

Найбільше протоколів складено в Дніпропетровській, Львівській, Одеській областях і в Києві. Так, правоохоронці виявили 14 правопорушників, які відвідували парки та сквери. Ще 10 адміністративних протоколів складено за порушення умов самоізоляції. Також є перші адмінпротоколи за появу в громадських місцях без масок.

 

"За виявлені порушення передбачена адміністративна відповідальність за статтею 44-3 КУпАП. Санкція статті передбачає штраф – від 17 до 34 тисяч гривень", – підсумував заступник голови Нацполіції.

 

Як зазначалося, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.