«Я роблю таке припущення: хтось з його (Одарченка – Ред.) однопартійців чи членів його ж фракції щось знав, чи скинув якийсь компромат, чи дійсно вирішив використати ситуацію і зробити такий «подарунок» Одарченку», – припускає він.
«І от вирішили (у владі – Ред.) цю ситуацію використати, при чому, в маніпулятивному плані – зробили з цієї історії такий позитивний сигнал: мовляв, ви нас критикуєте, а от бачите, є і позитивні приклади», – підкреслив експерт.
На його думку, цю ситуацію спочатку розкрутили, трохи полякали і опозицію, і самого Одарченка, а потім зробили таке собі «послаблення, справедливе рішення».
«І мені здається, що от розрахунок був саме на такий ефект: мовляв, дивіться – у нас не завжди в судах позбавляють депутатів, зокрема, і опозиційних депутатів, мандатів. Щоб не було такої одноманітності, такої одностайності в рішеннях судів, мають бути і позитивні приклади», – заявив він.
«Знову-таки, це ще й для того, щоб можна було такі приклади наводити тим критикам, які приїжджають в Київ із Заходу», – додав Фесенко.
Як повідомлялося, 6 березня Вищий адміністративний суд позбавив депутатських повноважень народного депутата від «Батьківщини» Сергія Власенка.
12 квітня один із лідерів «Батьківщини» Микола Томенко заявив, що народного депутата Юрія Одарченка також намагаються позбавити депутатського мандату.
13 квітня Одарченко заявив, що Окружний адміністративний суд Києва має у впровадженні позов щодо позбавлення його депутатського мандату. Позов у суд подав мешканець Донецька Сергій Горбатий. Він вимагав скасувати постанову ЦВК про визнання Одарченка народним депутатом та стверджував, що після складення присяги Одарченко був членом правління донецького ТОВ «Донецьк-аква», отже – сумісником. Згідно з даними державного інформаційно-ресурсного центру, вказане ТОВ було ліквідоване 2009 року.
17 квітня суд відмовився позбавляти Одарченка депутатських повноважень.