«Рада 13 листопада засвідчила, що це остаточний підсумок наших євроінтеграційних зусиль, але оскільки місія Кокса-Кваснєвського продовжена, то залишається ще певний шанс на те, що щось може відбутися позитивне. Не кажу, що шанси до підписання взагалі відсутні, але, на мій погляд, зараз уже ці шанси є мізерними», – заявив Якименко.
За його словами, із нинішнього засідання парламенту зрозуміло, що «до сьогодні була установка на недосягнення жодного прогресу у питанні Тимошенко». «По суті, щоб затягнути, придушити, або примусити європейську сторону іти на певні поступки, що, власне й було зроблено. Але ж ми не знаємо, яким буде продовження, або рішення про відмову про асоціацію вже прийнято, або воно ще не прийнято, тому ще залишається певний простір для маневру – начебто українська влада намагається здобути більше переваг у переговорному процесі до прийняття остаточного рішення», – вважає Якименко.
На його думку, якщо угода не буде підписана, президент потрапить у найгіршу ситуацію.
«Якщо він відмовитья від євроінтеграції, то втратить частину виборців, яких він міг би отримати серед тих, хто буде вагатися між ним і представником опозиції», – зазначає політолог.
Як відомо, на позачерговому засіданні парламенту 13 листопада депутати не розглядали жодного євроінтеграційного законопроекту, в тому числі щодо вирішення питання Тимошенко.
Представники місії Європейського парламенту висловили сподівання, що Верховна Рада 19 листопада таки ухвалить всі необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС законопроекти.