Політолог: українському парламенту бракує і лівих, і правих політсил

11 Лютого 2015, 13:19

Наразі у Верховній Раді зосереджені партії так званого «центру», в той час як Україні бракує нових партій реформістського блоку. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко, відповідаючи на запитання щодо перспектив виникнення нових політичних партій.

На його думку, сьогодні в країні дуже слабка структура політичних партій.

«У світі скрізь існує центр, праві й ліві партії, у нас – поки що ні. На наших очах розвалилися і праві партії, зокрема ВО «Свобода», яка дискредитувала себе зв’язком із росіянами, кримінальним світом і корупцією. І розвалилося ліве крило, зокрема комуністи, які дискредитували себе – знову ж таки – зв’язками із Росією, мафією, хабарниками. І це дуже погано, оскільки партії і національного спрямування, і лівацького, виконують свої функції у всіх країнах, зокрема так би мало бути у нас», – йдеться у повідомленні.

За його словами, у центрі скупчилися «партії із неясними політичними фізіономіями, але в яких є гостре бажання бути при владі і бути в центрі політичних інтересів».

«Велика проблема – відсутність в Україні партії реформістського блоку», – зазначає політолог.

Молоді політики, на думку Небоженка, ще себе не показали, але вже піддаються спокусі у Раді.

«У них є безкоштовні житло, і поїздки закордон, що активно завжди використовується. Молоді політики, на жаль, тільки набираються досвіду, і багато з них проходять найтяжчі у своєму житті випробування – не тільки ріст парламентського професіоналізму, а головне – виробляють імунітет від парламентської корупції. Завжди можуть якомусь розумному політикові, наприклад, із «Самопомочі» чи у «Народному фронті» підійти маловідомий депутат і запропонувати 10 тисяч доларів – тільки за гарні очі. І не кожен молодий політик витримає приховану спокусу й корупцію, про яку ніхто не дізнається», – вважає Небоженко.

З іншого боку, на його думку, у Раді є багато людей, які хочуть реформ, але слабко у них розбираються.

«Це ж треба додуматися під час війни називати один із проектів «Реанімаційний пакет реформ». Ніяких пакетів у реформах ніколи не буває, якщо ви подивитеся на історію політології у будь-якій крупній країні. І «реанімація» — слово із воєнної тематики, хірургії, але не має відношення до реформ. І таких помилок, поки що у формі представлення себе, дуже багато. Багато з молодих- політиків перекладають англійські й німецькі тексти й представляють їх тут як ноу-хау», – зазначає Небоженко.